Vesti Rukomet / Rukomet (ž): Pobeda nad imenjakom iz Kraljeva

Rukometašice ŽRK „Metalac AD“ iz Gornjeg Milanovca zabeležile su trijumf u utakmici 17. kola Prve lige - Zapad protiv ekipe ŽRK „Metalac 2“ iz Kralјeva.

Meč je odigran u hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu, pred oko 100 gledalaca.

Veći deo prvog poluvremena protekao je u ravnopravnoj igri oba protivnika, a domaće rukometašice su tek od 26. minuta uspele da dodju do ozbilјnije prednosti (16:13).

U nastavku susreta Gornjomilanovčanke su pružile znatno bolјu igru i zasluženo slavile rezultatom 32:25.

Prema ocenama trenera najbolјa igračica ovog susreta bila je igračica domaće ekipe Ana Jovičić (11).

ŽRK „Metalac AD“: Popović, Andrić 1, Ralović 3, Jeremić, Nenadović A. 2, Stojanović, Jovičić (k) 11, Dakić 11, Radić, Janković, Marjanović 4, Nenadović J. Trener: Slobodan Jevtović; Tehnički rukovodilac: Nenad Popović.

ŽRK „Metalac 2“: Josipović, Škovrić, Kostović, Živković 10, Radević 3, Jovanović, Kukić, Pantović (k) 1, Stoilјković 7, Gočobija 4. Trener: Aleksandar Nestorović; Tehnički rukovodilac: Miloš Simović.

Sedmerci: ŽRK „Metalac AD“ – 3/3, ŽRK „Metalac 2“ – 4/6.

Isklјučenja: ŽRK „Metalac AD“ – 14 minuta, ŽRK „Metalac 2“ – 6 minuta.

Sudije: Nemanja Pavlović i Dragana Janićijević iz Kragujevca.

Kontrolor: Dejan Živković iz Valјeva.