Vesti Rukomet / Rukomet (m): Pobeda Omladinca u Brezi

Rukometaši „Omladinca“ savladali su RK „Bane“ iz Raške u utakmici 18. kola Prve lige – Zapad, koja je sinoć odigrana u hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu.

Gosti su samo u prvih 10 minuta susreta uspeli da pariraju raspoloženim Gornjomilanovčanima, koji su iz minuta u minut pojačavali igru, pre svega, u odbrani. Napad „Omladinca“ je odlično funkcionisao pa se na predah otišlo pri rezultatu 16:10.

U nastavku susreta identična situacija na terenu. Do 35. minuta gosti uspevaju da priprete (16:13), a nakon toga igrači „Omladinca“ iz minuta u minut povećavaju svoju prednost, koja je u 52. minutu iznosila maksimalnih 9 golova (26:17). Do kraja susreta gosti uspevaju da ublaže poraz, a meč je završen rezultatom 29:23.

U ovom susretu svi igrači „Omladinca“ su dobili šansu, a za najbolјe pojedince na meču proglašeni su Nikola Mišković (9) kod domaćih i Nikola Popović (6) kod gostujućih rukometaša.

RK „Omladinac“: Milić 3, Milošević 1, Marić 5, Marjanović P. 2, Ranković 1, Marjanović N, Ilić, Acović 3, Mišković 9, Alapavlović 1, Milanović 1, Stefanović (k) 1, Babić 2, Bralović, Blagojević. Trener: Ivica Adamović; Tehnički rukovodilac: Darko Joksić.

RK „Bane“: Arsović 1, Savković, Topalović 4, Milosavlјević 3, Milićević 2, Terzić, Trbolјevac 5, Radovanović, Popović 6, Radomirović 2, Andrić (k). Tehnički rukovodilac: Milan Milović.

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 5/5, RK „Bane“ – 1/3.

Isklјučenja: RK „Omladinac“ – 8 minuta, RK „Bane“ – 6 minuta.

Sudije: Nemanja Živić iz Kragujevca i Želјko Stamenić iz Aranđelovca.

Kontrolor: Dejan Živković iz Valјeva.