Vesti Rukomet / Rukomet (m): Prvi bodovi za Omladinac

Rukometaši RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca zabeležili su prvu prvenstvenu pobedu u utakmici poslednjeg, 11. kola, jesenjeg dela sezone 2017/2018.

Pred oko 100 lјubitelјa rukometa u sportskoj hali „Breza“ savladana je ekipa „Goč Merkur“ iz Vrnjačke Banje.

Početak susreta protekao je u ravnopravnoj igri oba protivnika. Od 15. minuta, u najbolјem ovosezonskom izdanju, domaći rukometaši u potpunosti kontrolišu tok meča. Do kraja poluvremena Gornjomilanovčani uspevaju da se rezultatski odvoje na 15:10.

Nastavak susreta protekao je u sličnom ritmu. Rukometaši „Omladinca“ kvaitetnom igrom uspevaju da dođu do maksimalne prednosti (20:12) u 40. minutu susreta, da bi rutinski priveli meč kraju za konačnih 28:22.

RK „Omladinac“: Stefanović (k) 3, Alapavlović, Babić, Milanović 1, Milošević 1, Ranković, Marjanović P. 5, Milić 1, Marjanović N. 3, Ivanović, Ilić, Marić 2, Acović 3, Mišković 9, Bralović, Blagojević. Trener: Ivica Adamović.

RK „Goč Merkur“: Đukić 5, Ivanović 1,Stevanović , Matović, Radenković 2, Jovanović 6, Strinković (k) 5, Stanojčić, Srećković 1, Lakić 2, Knežević, Đorđević. Trener: Mihailo Žunjanin.RK „Goč Merkur“: Đukić 5, Ivanović 1,Stevanović , Matović, Radenković 2, Jovanović 6, Strinković (k) 5, Stanojčić, Srećković 1, Lakić 2, Knežević, Đorđević. Trener: Mihailo Žunjanin.

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 2/2, RK „Goč Merkur“ – 0/3.

Isklјučenja: RK „Omladinac“ – 4 minuta, RK „Goč Merkur“ – 4 minuta.

Sudije: Dejan Svetozarević i Saša Tokalić iz Kragujevca.

Delegat: Dejan Živković iz Valјeva.