Vesti Rukomet / Rukomet (m): Još jedan neuspeh Omladinca

Rukometaši RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca pretrpeli su još jedan poraz, na svom terenu, u utakmici 8. kola Prve rukometne lige - Zapad.

Pred samo 50 gledalaca u sportskoj hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu, rukometaši RK „Pobednik“ iz Prijepolјa, koji se trenutno nalazi na drugoj poziciji prvenstvene tabele, savladli su domaće rukometaše rezultatom 23:31.

Gornjomilanovčani su dobro ušli u meč i nakon početne prednosti od dva gola razlike ravnopravno se nosili sa favorizovanim gostima sve do 17. minuta (5:5). „Pobednik“ tada znatno pojačava ritam igre, kako u odbrani, tako i u napadu pa se na poluvreme otišlo pri rezultatu 10:15.

Nastavak susreta protekao je u apsolutnoj nadmoći gostiju, koji su iz minuta u minut povećavali svoju prednost. U 48. minutu susreta „Pobednik“ je imao maksimalnih 14 golova prednosti (15:29), tako da je do kraja susreta opao ritam igre, što su Gornjomilanovčani iskoristili i uspeli da ublaže poraz.

RK „Omladinac“: Blagojević, Stefanović (k) 2, Babić, Milanović 2, Milošević 2, Marjanović P. 2, Ranković 1, Marjanović N. 3, Ivanović 2, Ilić, Marić, Acović 1, Mišković 6, Spalević 2, Mijailović. Trener: Ivica Adamović.

RK „Pobednik“: Babić B, Ćurkić 2, Golubović, Petrić 1, Rajić 3, Fazlić 2, Kovačević 4, Hajdarević 2, Hamzić 5, Tabaković 1, Babić A. (k) 10, Cama. Trener: Radiša Josipović.

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 1/3, RK „Pobednik“ – 2/3.

Isklјučenja: RK „Omladinac“ – 8 minuta, RK „Pobednik“ – 4 minuta.

Sudije: Aleksandar Anđić i Mirko Bjelica iz Aranđelovca.

Delegat: Stavro Rašković iz Kragujevca.