Vesti Rukomet / Rukomet (m): Poraz u poslednjih 5 minuta utakmice

Rukometaši RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca poraženi su u utakmici 6. kola Prve lige – Zapad, pred svojom publikom, od RK „Trepča“ iz Kosovske Mitrovice.

Meč je odigran u sportskoj hali „Breza“ pred oko 100 lјubitelјa rukometa, a završen je pobedom Mitrovčana rezultatom 22:24, nakon velike rezultatske drame.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Gornjomilanovčani su odigrali najbolјih 30 minuta u ovoj takmičarskoj sezoni. Prvo poluvreme rešili su u svoju korist rezultatom 11:5.

Nastavak susreta protekao je u sličnom tempu, sve do 55. minuta igre (22:18). Tada domaći rukometaši dozvolјavaju sebi luksuz i nizom početničkih grešaka na presing protivnika dozvolјavaju „Trepči“ da u potpunosti promeni rezultatski tok. Gosti uspevaju da stignu i prestignu prednost „Omladinca“ i meč reše u svoju korist rezultatom 22:24.

RK „Omladinac“: Blagojević, Stefanović (k) 1, Nikolić, Babić, Đorđević, Marjanović Predrag 3, Milić 4, Marjanović Nenad 1, Ivanović, Ilić, Marić Milan 3, Acović 7, Mišković 3, Bralović, Ranković, Mijailović. Trener: Ivica Adamović.

RK „Trepča“: Stefanović, Galјak 6, Mitrović, Mirković, Anđelković 2, Vuković, Stojković 1, Vasović, Kasalović 8, Krstović 2, Živković 1, Popović 3, Perović (k) 1, Bazović. Trener: Nebojša Mitrović.

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 2/3, RK „Trepča“ – 3/3.

Isklјučenja: RK „Omladinac“ – 2 minuta, RK „Trepča“ – 6 minuta.

Sudije: Dragana Jakovlјević i Danijela Sandro iz Čačka.

Delegat: Goran Sokolović.