Vesti Rukomet / Rukomet (kup): Aranđelovčani u narednoj rundi

Sinoć je u sportskoj hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu odigrana rukometna utakmica Kupa Srbije između RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca i RK „Šamot 2“ iz Aranđelovca.

Gornjomilanovčani su samo u prvih 10 minuta utakmice pružili zadovolјavajuću igru. Gosti su, od tog momenta bili u konstantnoj prednosti pa se na odmor otišlo pri rezultatu 9:12.

U nastavku susreta nešto bolјa igra Aranđelovčana, koji su maksimalnu prednost imali u 36. minutu (11:16). Igrači „Omladinca“ uspeli su da se „trgnu“ i dođu do izjednačenja u 53 minutu (25:25), ali to je sve što su Gornjomilanovčani pružili na ovom meču. Aranđelovčani su, ponovo, uspeli da se rezultatski „odlepe“ i meč reše u svoju korist rezultatom 28:30, čime su obezbedili plasman u narednu rundu takmičenja.

RK „Omladinac“: Blagojević, Stefanović (k) 5, Nikolić 2, Babić, Ristović, Milošević 1, Marić 3, Marjanović, Ranković 1, Milanović 1, Acović 3, Mišković 8, Bralović, Đorđević 3, Alapavlović 1, Mijailović. Trener: Darko Joksić.

RK „Šamot 2“: Simonović, Dikić, Bubanja 2, Jelenić 6, Vujanović 1, Jovanović, Jedoksić 1, Savić (k) 9, Matić, Lukić 5, Avramović 6, Nikolić, Preković. Trener: Milan Jaćimović.

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 1/3, RK „Šamot 2“ – 2/4.

Isklјučenja: RK „Omladinac“ – 8 minuta, RK „Šamot 2“ – 2 minuta.

Sudije: Dušan Petrović i Dušan Vojinović.

Delegat: Pavle Pavlović.