Vesti Rukomet / Rukomet (m): Ubedljiva pobeda „Omladinca“

Rukometaši RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca zabeležili su ubedljiv trijumf u utakmici 17. kola Druge lige – Kopaonik protiv RK „Užice“ iz istoimenog grada.

Nakon dve utakmice u gostima sa polovičnim uspehom (pobeda protiv RK „Hidroelektrana“ iz Bajine Bašte rezultatom 36:30 i poraz od RK „Bane“ iz Raške 31:29), „Omladinac“ je pred svojom publikom u sportskoj hali „Breza“ slavio rezultatom 40:28.

Može se reći da je prvo poluvreme proteklo u ravnopravnoj igri oba protivnika, ali su domaći uspeli da odu na predah pri vođstvu 19:16.

U nastavku susreta znatno drugačija slika na terenu. Gornjomilanovčani čvrstom i sigurnom igrom uvećavaju svoju prednost za konačnih i ubedljivih 40:28.

RK „Omladinac“: Blagojević, Stefanović (k) 5, Polomi 2, Lazarević 2, Spalević 5, Milošević 1, Marjanović P, Milić 8, Marić 1, Milanović, Acović 1, Mišković 4, Bralović, Marković 3, Mitrović 6, Alapavlović 2. Trener: Ivica Adamović; Tehnički rukovodilac: Darko Joksić

RK „Užice“: Aleksić, Marković 2, Tenić, Supurović A, Lazić (k) 6, Pašović 2, Božić 11, Supurović J. 2, Radojević 4, Trmčić 1. Tehnički rukovodilac: Dragojle Božić

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 3/6, RK „Užice“ – 2/2.

Isključenja: RK „Omladinac“ – 4 minuta, RK „Užice“ – 8 minuta.

Sudije: Srđan Radeljić i Milan Vučetić iz Arilja.

Delegat: Branko Simonović iz Aranđelovca.