Vesti Rukomet / Rukomet (ž): Pun plen za lidera

Rukometašice ŽRK „Metalac AD“ iz Gornjeg Milanovca poražene su u utakmici 13. kola Prve lige – Zapad od prvoplasirane ekipe na tabeli i glavnog kandidata za plasman u viši rang – ekipe ŽRK „Prijepolje“.

Meč je odigran u sportskoj hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu, pred oko 200 ljubitelja rukometa.

Već na početku meča bilo je jasno da domaće rukometašice neće moći ozbiljnije da ugroze ekipu „Prijepolja“. Gošće su, iz minuta u minut, povećavale prednost, tako da se na predah otišlo pri rezultatu 9:18.

U nastavku nešto bolja igra Gornjomilanovčanki, ali su gošće rutinski kontrolisale igru i rezultat za konačnik 27:35.

Prema ocenama trenera, najbolje igračice u ovom duelu bile su Natalija Popović kod domaćih i Ajlin Bjelak (k) 12 kod gostujućih rukometašica.

ŽRK „Metalac AD“: Popović, Radovanović, Ralović 4, Jeremić A, Đurđić 10, Urošević, Nenadović 1, Stojanović, Jovičić 4, Glišović (k) 1, Jeremić M. 1, Ranković, Janković 4, Marjanović 2, Andrić. Trener: Slobodan Jevtović

ŽRK „Prijepolje“: Jelić, Planić 1, Tošić 8, Bjelak (k) 12, Đurović 1, Divac 2, Arsić 9, Milošević 2, Janković. Trener: Duško Maračić

Sudije: Srđan Radeljić i Milan Vučetić iz Arilja.

Delegat: Petar Vukojičić iz Požege.