Vesti Rukomet / Rukomet (m): Omladinac ubedljiv protiv Sjenice

Derbi meč 13. kola Druge lige – Kopaonik između RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca i RK „Sjenica“ iz Sjenice završen je ubedljivom pobedom Gornjomilanovčana.

Meč je odigran u sportskoj hali „Breza“ pred oko 150 ljubitelja rukometa.

Izuzev početnog vođstva „Sjenice“ (0:1) rukometaši „Omladinca“ su, tokom čitavog toka susreta, kontrolisali rezultat. Već nakon prvih 30 minuta (17:12) bilo je jasno da će bodovi ostati u Gornjem Milanovcu.

U nastavku susreta rutisnka igra domaćih, a priliku da zaigraju dobili su i mlađi igrači sa manjom minutažom. Meč je završen rezultatom 31:23 u korist RK „Omladinac“.

Prema ocenama trenera najbolji pojednici na ovom meču bili su Sveto Stefanović (2) kod domaćih i Džemail Duštinac (4) kod gostujućih rukometaša.

RK „Omladinac“: Blagojević, Stefanović (k) 2, Polomi, Lazarević 2, Milošević, Marić Miloš 3, Marjanović Predrag 3, Milić 4, Marjanović Nenad 1, Milanović 2, Marić Milan 1, Acović 8, Mišković 3, Bralović, Spalević 1, Alapavlović. Trener: Darko Joksić

RK „Sjenica“: Ćućević (k) 7, Papić, Jerinić, Čekić 1, Baždar 1, Duštinac 4, Lakota 3, Šaljić, Crnovršanin, Hamidović 6, Nuši Rešad, Bihorac, Đurić, Nuši Nihad 1. Trener: Ismet Crnovršanin

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 3/4, RK „Sjenica“ – 4/5.

Isključenja: RK „Omladinac“ – 8 minuta, RK „Sjenica“ – 8 minuta

Sudije: Dejan Svetozarević i Željko Stanojević

Delegat: Branko Simonović