Vesti Rukomet / Rukomet (ž): Ubedljiva pobeda nad Sočanicom

Rukometašice ŽRK „Metalac AD“ iz Gornjeg Milanovca, u utakmici 10. kola Prve lige – Zapad, zabeležile su ubedljiv trijumf protiv ŽRK „ Sočanica“ iz Sočanice.

Meč je odigran u sportskoj hali „Breza“, pred oko 150 gledalaca, a završen je pobedom Gornjomilanovčanki rezultatom 31:20.

Početak meča pripao je domaćim rukometašicama, koje su sigurnom igrom kontolisale rezultat tokom čitavog prvog poluvremena pa se na odmor otišlo pri rezultatu 13:10.

U nastavku susreta mnogo bolja igra Gornjomilanovčanki, pri čemu je prednost rasla iz minuta u minut za konačnih i ubedljivih 31:20.

Prema ocenama trenera, najbolje rukometašice na ovom susretu bile su Sanja Glišović (9) kod domaćih i Marija Vučetić kod gošći.

ŽRK „Metalac AD“: Popović, Andrić, Ralović 3, Jeremić A, Đurđić 1, Urošević 3, Nenadović 6, Stojanović, Jovičić 8, Glišović (k) 9, Jeremić M, Ranković 1, Marjanović, Tomašević. Trener: Slobodan Jevtović

ŽRK „Sočanica“: Nikolić 1, Durlević S. (k) 6, Vukašinović, Radosavljević, Ilić 3, Jevtić 1, Vučetić, Božić 4, Durlević M, Nedić 5, Vukašinović. Trener: Saša Durlević; Pomoćni trener: Dalibor Vukašinović

Sedmerci: ŽRK „Metalac AD“ – 3/4, ŽRK „Sočanica“ – 5/6.

Isključenja: ŽRK „Metalac AD“ – 6 minuta, ŽRK „Sočanica“ – 12 minuta.

Sudije: Dušan Petrović i Dušan Vojinović.

Kontrolor: Dejan Novaković.