Vesti Rukomet / Rukomet (ž): Pobeda Gornjomilanovčanki za finale

Rukometašice ŽRK „Metalac AD“ plasirale su se u finale Kupa regiona Zapadne Srbije nakon pobede nad ekipom ŽRK „Prijepolјe“ iz Prijepolјa.

Polufinalni meč, koji je pratilo oko 100 gledalaca u sportskoj hali „Breza“, završen je pobedom domaćih rukometašica rezultatom 35:31.

Prvi deo susreta protekao je u ravnopravnoj igri obe ekipe, ali su Gornjomilanovčanke, zahvalјujući bolјoj igri u poslednjih pet minuta prvog poluvremena, otišle na odmor sa dva gola prednosti.

Sve do 45. minuta vladala je rezultatska neizvesnost (24:23). Znatno ozbilјnijom igrom u odbrani domaće rukometašice dolaze do maksimalne prednosti na ovom susretu (35:26). U redovima domaćina šansu dobijaju igračice sa manjom minutažom, što ekipa „Prijepolјa“ uspešno koristi pa je meč završen rezultatom 35:31.

Prema ocenama trenera najbolјe igračice na ovom susretu bile su Ana Jovičić (k) 11 kod domaće i Ajlin Bjelak (k) 14 kod gostujuće ekipe.

ŽRK „Metalac AD“: Popović, Marjanović, Ralović 3, Jeremić A, Đurđić 6, Urošević 5, Stojanović, Jovičić (k) 11, Jeremić M. 2, Ranković, Janković 2, Andrić, Nenadović 6. Trener: Slobodan Jevtović

ŽRK „Prijepolјe“: Planić 1, Tošić 11, Bjelak (k) 14, Šarančić, Divac 2, Tošić 1, Milošević 2. Trener: Bojan Milinković

Sedmerci: ŽRK „Metalac AD“ – 7/8; ŽRK „Prijepolјe“ – 4/5.

Isklјučenja: ŽRK „Metalac AD“ – 8 minuta; ŽRK „Prijepolјe“ – 12 minuta.

Sudije: Bojan Tepavčević i Goran Tepavčević iz Čačka.

Delegat: Mica Savković iz Čačka.