Vesti Rukomet / Rukomet (kup): Pobeda Gornjomilanovčanki

Sinoć je u sportskoj hali „Breza“ odigrana utakmica Kupa Srbije za rukometašice između ŽRK „Metalac AD“ iz Gornjeg Milanovca i ŽRK „Bekament BB 2“ iz Aranđelovca.

Veoma uzbudljiv i neizvestan susret pratilo je oko 100 ljubitelja rukometa.

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri oba protivnika, ali su domaće rukometašice imale blagu prednost tokom prvih 30 minuta pa se na odmor otišlo pri rezultatu 13:11.

U nastavku utakmice znatno više drame. Gornjomilanovčanke su uspele da dođu i do 4 gola prednosti (15:11), ali se gošće nisu predavale i znatno boljom igrom prave potpuni rezultatski preokret. Od 45. do 54. minuta rukometašice „Bekamenta“ su kontrolisale igru i rezultat (24:26). Veoma uzbudljiva i dinamična završnica pripala je domaćim rukometašicama koje su slavile rezultatom 30:27.

Prema ocenama trenera najbolje igračice na meču bile su Natalija Popović kod domaćih i Anđela Radulović (8) kod gostujućih rukometašica.

ŽRK „Metalac AD“: Popović, Radovanović, Ralović 2, Jeremić A. 1, Đurđić 5, Urošević 1, Stojanović, Jovičić 10, Glišović (k) 4, Jeremić M. 3, Ranković, Marjanović, Andrić, Nenadović 4. Trener: Slobodan Jevtović

ŽRK „Bekament BB 2“: Mrlješ T, Mladenović 1, Stefanović 2, Đilas 4, Bošnjaković 1, Delić M. 3, Delić D, Pavlović (k) 1, Miletić 1, Kojić 6, Matić, Mrlješ A, Radulović 8. Trener: Zvonko Paunović; Rukovodilac ekipe: Mira Radojičić

Sedmerci: ŽRK „Metalac AD“ – 3/5; ŽRK „Bekament BB 2“ - 7/11.

Isključenja: ŽRK „Metalac AD“ – 16 minuta; ŽRK „Bekament BB 2“ – 2 minuta.

Sudije: Bojan Tepavčević i Goran Tepavčević iz Čačka.

Delegat: Đorđe Stamenković iz Kraljeva.