Vesti Rukomet / Rukomet (ž): Još jedan ubedlјiv trijumf

Rukometaice ŽRK „Metalac AD“ iz Gornjeg Milanovca zabeležile su još jedan ubedlјiv trijumf u utakmici 7. kola Prve lige – Zapad za dame.

Ovoga puta savladana je ekipa ŽRK „Čačak“ iz istoimenog grada rezultatom 40:27.

Meč odigran u sportskoj hali „Breza“ pred oko 100 lјubitelјa rukometa.

Početak susreta protekao je u ravnopravnoj igri oba protivnika. Čačanke su odolevale sve do 10. minuta kada domaće rukometašice prave razliku koja je, kako se kasnije ispostavilo, bila presudna za konačan ishod meča. Na odmor se otišlo pri rezultatu 17:9.

U nastavku utakmice rutinska igra Gornjomilanovčanki koje su uspešno kontrolisale igru i rezultat za konačnih i ubedlјivih 40:27.

Prema ocenama trenera najbolјe igračice na ovom meču bile su Ana Jovičić (11) kod domaće i Aleksandra Radović (5) kod gostujuće ekipe.

ŽRK „Metalac AD“: Popović, Marjanović, Ralović 3, Jeremić A, Đurđić 9, Urošević 1, Nenadović 4, Stojanović 1, Jovičić 11, Glišović (k) 3, Jeremić M. 6, Ranković, Janković 2, Andrić, Bojović. Trener: Slobodan Jevtović

ŽRK „Čačak“: Mirković T, Jovanović, Jovašević 2, Bajić 2, Radović 5, Berak, Vitić, Vukosavlјević (k), Radosavlјević 4, Jevremčević, Vulićević 1, Mirković K. 7, Stajković, Blagojević 6. Trener: Dragan Savković

Sedmerci: ŽRK „Metalac AD“ – 6/6; ŽRK „Čačak“ – 6/6.

Isklјučenja: ŽRK „Metalac AD“ – 8 minuta; ŽRK „Čačak“ – 6 minuta.

Sudije: Srđan Radelјić i Milan Vučetić.

Delegat: Petar Vukojičić.