Vesti Rukomet / Rukomet (ž): Ubedljiv trijumf Gornjomilanovčanki

U utakmici 5. kola Prve lige – Zapad za seniorke rukometašice ŽRK „Metalac AD“ iz Gornjeg Milanovca dočekale su i ubedljivo savladale mladu i neiskusnu ekipu ŽRK „Košutnjak“ iz Čačka.

Već na početku susreta pitanje pobednika bilo je rešeno. Silovit start domaćih nije davao nikakvu šansu izuzetno mladoj ekipi iz Čačka pa je nakon prvih 30 minuta rezultat bio 16:2 u korist „Metalca“.

U nastavku susreta i u redovima domaće ekipe šansu dobijaju rukometašice sa manjom minutažom, ali se slika na terenu nije promenila. Prednost Gornjomilanovčanki rasla je iz minuta u minut za konačnih i ubedljivih 33:9.

Prema ocenama trenera najbolje igračice na meču bile su Natalija Popović kod domaćih i Teodora Krunić (4) kod gostujućih rukometašica.

ŽRK „Metalac AD“: Popović, Ralović 2, Jeremić A. 1, Đurđić (k) 4, Urošević, Stojanović 2, Jovičić 3, Marjanović 3, Jeremić M. 4, Ranković, Janković 5, Andrić 2, Nenadović 7. Trener: Slobodan Jevtović

ŽRK „Košutnjak“: Ćendić, Kojović 2, Ljujić, Jakonić, Krsmanović (k) 2, Dojčilović, Bučkić, Vujović 1, Krunić 4, Tomić, Jelić, Nikolić. Trener: Blagoje Stevanović; Tehnički rukovodilac: Blagoje Matijašević.

Sedmerci: ŽRK „Metalac AD“ – 3/3; ŽRK „Košutnjak“ – 0/1.

Isključenja: ŽRK „Metalac AD“ – 8 minuta; ŽRK „Košutnjak“ – 2 minuta.

Sudije: Željko Stamenić i Dejan Svetozarević.

Kontrolor: Jelena Cvetković.