Vesti Rukomet / Rukomet (kup): Poraz u dramatičnoj završnici

Rukometaši RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca doživeli su još jedan poraz na svom terenu, ovoga puta u utakmici Kupa Srbije protiv RK „Karađorđe“ iz Topole.

Veoma mali broj gledalaca u sportskoj hali „Breza“ nije imao priliku da uživa u kvalitetnoj rukometnoj predstavi, ali je rezultatska neizvesnost bila prisutna do poslednjeg trenutaka utakmice.

Početak susreta i prvo poluvreme nisu nagoveštavali ovakav rasplet događaja. Gornjomilanovčani su krenuli silovito i zahvaljujući dobroj odbrani i raznovrsnom napadu došli do 7 golova prednosti (11:4) u 16. minutu susreta. Od tog momenta, kod domaćina, šansu dobijaju mlađi rukometaši, što gosti uspešno koriste i na odmor se otišlo sa rezultatom 16:13.

U nastavku susreta znatno više drame. Gornjomilanovčani su kontrolisali rezultat sve do 57. minuta (29:27), a onda je usledio niz neshvatljivih grešaka što su rukometaši „Karađorđa“ znalački iskoristili. Poslednjih 15 sekudni, pri rezultatu 30:30, rukometaši „Omladinca“ su imali napad, ali su uspeli da izgube loptu dobiju isključenje na 2 minuta i prime gol u poslednjoj sekundi za konačnih 30:31.

RK „Omladinac“: Blagojević, Stefanović 5, Milošević, Lazarević 1, Polomi 2, Ivanović, Marić (k) 2, Marjanović P. 3, Milić 2, Marjanović N. 1, Milanović, Ilić, Spalević 2, Acović 1, Mišković 9, Marković 2.

RK „Karađorđe“: Damnjanović, Karić (k) 4, Nedeljković 4, Anić 9, Jelenić, Đorđevć 8, Spasić 5, Živanić, Stjepanović 1, Stefanović, Đurđević. Tehnički rukovodilac: Ljupče Rangelov.

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 3/3; RK „Karađorđe“ – 3/5.

Isključenja: RK „Omladinac“ – 12 minuta; RK „Karađorđe“ – 2 minuta.

Sudije: Aleksandar Milenković i Jovan Barjaktarević.

Delegat: Boško Vasović.