Vesti Rukomet / Rukomet (ž): Poraz od favorita

Rukometašice ŽRK „Metalac AD“ iz Gornjeg Milanovca poražene su u meču 2. kola Prve lige – Zapad od favorita za osvajanje prvog mesta – ekipe ŽRK „Izvor BBA 2“ iz Aranđelovca.

Oslabljena ekipa „Metalca“ hrabro se suprotstavila znatno iskusnijem protivniku, međutim, nedostajalo je snage i sreće za povoljniji ishod pred oko 100 ljubitelja rukometa u sportskoj hali „Breza“.

Prvo poluvreme proteklo je u dosta izjednačenoj igri, a Aranđelovčanke su pred odlazak na odmor uspele da dođu do prednosti od 14:16.

U nastavku susreta nešto bolja igra Gornjomilanovčanki pa je u 35. minutu na semaforu stajalo 18:18. Znatno kvalitetnijom i čvršćom igrom u odbrani gošće uspevaju da dođu do opipljivije prednosti i rutinski privedu meč kraju za konačnih 26:33.

Prema oceni trenera najbolje rukometašice na ovom meču bile su Natalija Popović kod domaćih i Anđela Radojičić (k) kod gostujućih rukometašica.

ŽRK „Metalac AD“: Popović, Radovanović, Ralović, Đurđić (k) 7, Urošević, Stojanović, Jovičić 5, Marjanović 1, Jeremić 4, Ranković, Janković 3, Andrić, Nenadović 6. Trener: Slobodan Jevtović; Pomoćni trener: Ivana Tanasković.

ŽRK „Izvor BBA 2“: Mrlješ, Lazić, Stefanović 1, Radojičić (k) 3, Preković 10, Nikolić 3, Bošnjaković, Delić M. 1, Delić D, Pavlović, Kojić 5, Simić, Matić, Đoković 4, Stojković 4, Radulović 2. Trener: Zvonko Paunović; Pomoćni trener: Mira Radojičić.

Sedmerci: ŽRK „Metalac AD“ – 2/2; ŽRK „Izvor BBA 2“ – 8/12.

Isključenja: ŽRK „Metalac AD“ – 12 minuta; ŽRK „Izvor BBA 2“ – 6 minuta.

Sudije: Bojan Tepavčević i Goran Tepavčević iz Čačka.

Delegat: Petar Vukojičić iz Požege.