Vesti Rukomet / Rukomet (m): Poraz na kraju sezone

Rukometaši RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca odigrali su meč poslednjeg, 22. kola Prve lige – Zapad u sezoni 2015/2016. protiv RK „Lokomotiva“ iz Lapova.

Meč je odigran u sportskoj hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu, pred oko 60 ljubitelja rukometa.

Prvo poluvreme proteklo je u potpuno ravnopravnoj igri. Gosti su od 10. do 20. minuta bili bolji protivnik i došli do prednosti od 4 gola (6:10), ali su Gornjomilanovčani uspeli da izjednače pa se na odmor otišlo sa rezultatom 14:14.

U nastavku susreta igralo se „gol za gol“ sve do 40. minuta. Tada igrači „Lokomotive“, boljom igrom, uspevaju da dođu do osetnije rezultatske prednosti, koju su znalački sačuvali do kraja meča. Utakmica je završena rezultatom 25:29 u korist gostiju iz Lapova.

Prema oceni trenera najbolji pojedinci na ovom susretu bili su Sveto Stefanović (6) kod domaće i Branislav Radenović (10) kod gostujuće ekipe.

RK „Omladinac“: Blagojević (k), Stefanović 6, Milošević, Lazarević 2, Polomi, Marjanović P, Milić, Marjanović N. 1, Božović, Ilić, Spalević, Acović 6, Bralović, Marić 10. Trener: Ivica Adamović; Tehnički rukovodilac: Darko Joksić

RK „Lokomotiva“: Radenović 10, Todorović 1, Ristić, Zlatković 5, Vukmirović, Jovanović 3, Bogićević, Tasić 7, Stojković (k), Dilić 3. Trener: Dragan Štruder; Tehnički rukovodilac: Dragan Zlatković.

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 1/2; RK „Lokomotiva“ – 1/2.

Isključenja: RK „Omladinac“ – 2 minuta; RK „Lokomotiva“ – 4 minuta.

Sudije: Dejan Svetozarević i Saša Tokalić iz Kragujevca.

Delegat: Miroslav Kolak iz Kragujevca.