Vesti Rukomet / Rukomet (m): Najbolja igra u sezoni i ubedljiv trijumf

Utakmica 20. kola Prve lige – Zapad između RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca i RK „Arilje“ iz Arilja odigrana je prethodnog vikenda u sportskoj hali „Breza“.

Pred oko 150 ljubitelja rukometa igrači „Omladinca“ su pružili najbolju ovosezonsku partiju i zabeležili ubedljiv trijumf rezultatom 36:26.

Samo je u prvih 10 minuta susreta vođena ravnopravna borba. Domaći rukometaši tada kreću znatno agilnije u odbrani, što je dodatno olakšalo posao i golmanima, pa je prednost „Omladinca“ rasla iz minuta u minut. Na predah se otišlo sa rezultatom 20:14.

Nastavak meča doneo je i izvesnu dozu uzbuđenja. Nakon igre „gol za gol“ domaći rukometaši ulaze u krizni period, naročito u napadu, što Ariljci vešto koriste i uspevaju da smanje rezultatski zaostatak na 25:22. Ipak, ubrzo stvari dolaze na svoje mesto. Gornjomilanovčani prave seriju 7:0 i dolaze do maksimalnih 10 golova prednosti. U poslednjih nekoliko minuta susreta, u redovima domaćina, šansu su dobili i mlađi igrači sa manjom minutažom, koju su vešto iskoristili.

Prema ocenama trenera najbolji pojedinci na ovom susretu bili su Goran Lazarević (3) kod domaće i Boris Jovanović (7) kod gostujuće ekipe.

RK „Omladinac“: Stefanović (k) 4, Marjanović P. 4, Polomi, Milošević 1, Marić 5, Lazarević 3, Milić, Marjanović N. 4, Mitrović 3, Ilić, Spalević 1, Acović 11, Milanović, Blagojević. Trener: Ivica Adamović; Tehnički rukovodilac: Darko Joksić

RK „Arilje“: Alempijević, Jovanović 7, Sretenović 1, Aleksić, Pajović 6, Tomašević 2, Gavrilović 3, Petković, Radević (k) 7. Trener: Dmitar Dragičević; Tehnički rukovodilac: Đorđe Jeveričić

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 2/4, RK „Arilje“ – 2/5.

Isključenja: RK „Omladinac“ – 4 minuta, RK „Arilje“ – 2 minuta.

Sudije: Bojan Tepavčević i Goran Tepavčević iz Čačka.

Delegat: Jelena Cvetković iz Kragujevca.