Vesti Rukomet / Rukomet (ž): Novi ubedljiv trijumf Gornjomilanovčanki

Rukometašice ŽRK „Metalac AD“ iz Gornjeg Milanovca zabeležile su ubedljiv trijumf u utakmici 14. kola Prve lige – Zapad protiv ŽRK „Čačak“ iz Čačka.

Meč je odigran u sportskoj hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu, pred oko 100 gledalaca.

Već posle prvih par minuta igre naslućivao se pobednik ovog duela. Sigurna i čvrsta igra u odbrani i raznovrsnost u napadu doprineli su da domaća ekipa na odmor ode sa prednošću od 19:8.

U nastavku susreta trener Jevtović je pružio priliku igračicama sa manjom minutažom, što su one znalački iskoristile. Tempo igre nije opadao pa ne čudi skoro 40 pogodaka u mreži Čačanki. Meč je završen rezultatom 39:21 u korist ekipe „Metalac AD“.

Prema ocenama trenera najbolje igračice na ovom meču bile su Milica Janković (5) kod domaće i Sara Mlađenović (7) kod gostujuće ekipe.

ŽRK „Metalac AD“: Popović, Ralović 6, Đurđić 6, Urošević, Stojanović, Jeremić 11, Ranković, Janković (k) 5, Tomašević 4, Nenadović 7. Trener: Slobodan Jevtović

ŽRK „Čačak“: Tošić, Mirković, Jovanović, Jovašević, Jaćimović, Koturović, Berak, Čupović 3, Vukosavljević, Jevremčević, Mlađenović 7, Mirković 3, Pavić, Đurović 2, Jelesijević (k) 6. Trener: Dragan Savković; Pomoćni trener: Vidoje Vukosavljević

Sedmerci: ŽRK „Metalac AD“ – 6/7, ŽRK „Čačak“ – 5/6.

Isključenja: ŽRK „Metalac AD“ – 8 minuta, ŽRK „Čačak“ – 10 minuta.

Sudije: Dragana Janićijević iz Kragujevca i Maja Đorđević iz Jagodine.

Delegat: Vladan Vujić iz Topole.