Vesti Rukomet / Rukomet (m): Pobeda u dramatičnom susretu

Rukometaši RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca zabeležili su prvu prvenstvenu pobedu u zaostalom meču 14. kola Prve lige – Zapad, protiv RK „Radnički 2“ iz Kragujevca.

Oko 150 posetilaca u sportskoj hali „Breza“ imalo je priliku da prati izuzetno uzbudljiv i neizvestan meč, naročito u poslednjih 15 minuta.

Nakon početne prednosti domaćih (1:0), mlada i poletna ekipa iz Kragujevca koristi greške igrača „Omladinca“ i veoma brzo dolazi do prednosti od 4 gola (3:7). Do kraja prvog poluvremena Gornjomilanovčani uspevaju da dođu do minusa od jednog gola (11:12), ali je „Radnički“ na poluvreme otišao sa prednošću od 12:16, najviše zahvaljujući velikom broju promašenih „zicera“ od strane domaće ekipe.

U nastavku susreta rukometaši „Omladinca“ kreću znatno hrabrije i kvalitetnije, kako u odbrani, tako u napadu, pa je u 37. minutu na semaforu stajalo 16:17. Kragujevčani tada, ponovo, koriste niz grešaka i promašaja domaćina i dolaze do prednosti od 19:23 u 49. minutu meča. Kada se činilo da je poraz neizbežan, kao da je poptuno druga ekipa „Omladinca“ izašla na teren.

Neuporedivo veća želja, borbenost, angažovanje, preciznost i velika podrška publike doprineli su da domaći stignu i prestignu prednost „Radničkog 2“. U 58. minutu došlo je do totalnog rezultatskog preokreta. Rukometaši „Omladinca“ su stigli do prednosti od 26:25 pa su usledila izuzetno napeta i uzbudljiva dva minuta susreta. Odlična odbrana i gol za 27:25 doneli su željeno rasterećenje u igri domaćih, a meč je završen rezultatom 28:26.

Najbolji pojedinci na meču, prema ocenama trenera, bili su Sveto Stefanović (8) u domaćoj i Aleksa Veselinović (8) u gostujućoj ekipi.

RK „Omladinac“: Blagojević, Stefanović 8, Jovetić 5, Polomi, Pantović, Nedeljković 2, Marić (k) 7, Lazarević 1, Milić 2, Marjanović, Ivanović, Ilić, Spalević 1, Acović 1, Bralović, Milanović 1. Trener: Ivica Adamović

RK „Radnički 2“: Jovanović (k), Rajović 2, Ristić, Veselinović 8, Stanišić, Knežević 6, Pešić, Stojanović 1, Mutavdžić 5, Jelić 1, Barjaktarević 3. Trener: Goran Veselinović; Pomoćni trener: Vasko Stanišić.

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 1/3, RK „Radnički 2“ – 1/2.

Isključenja: RK „Omladinac“ – 0 minuta, RK „Radnički 2“ – 0 minuta.

Sudije: Aleksandar Anđić i Mirko Bjelica iz Aranđelovca.

Delegat: Vladan Vujić iz Topole.