Vesti Rukomet / Rukomet (m): Omladinac – Prva petoletka 23:29

Rukometaši RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca poraženi su u prvom zvaničnom meču pred svojom publikom u 2016. godini.

Protivnik Gornjomilanovčanima u utakmici 16. kola Prve lige – Zapad bila je ekipa RK „Prva petoletka“ iz Trstenika.

Ravnopravna borba vođena je u prvih 16. minuta meča (7:7). Nakon toga gosti uspevaju da se rezultatski „odlepe“ , tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 11:14.

U nastavku meča slična slika na terenu. Domaćim rukometašima je nedostajalo snage i koncentracije da bi utakmicu učinili neizvesnijom i uzbudljivijom, što su Trsteničani znalački iskoristili i zasluženo osvojili dva prvenstvena boda.

Meč je zavrršen rezultatom 23:29 u korist „Prve petoletke“.

Za najbolje pojedince na susretu, prema oceni trenera, proglašeni su Nenad Jovetić (10) kod domaćih i Vladan Mladžić (3) kod gostujućih rukometaša.

RK „Omladinac“: Blagojević, Stefanović 4, Jovetić 10, Marjanović P, Polomi, Marić (k) 5, Lazarević 2, Milić 1, Marjanović N, Ivanović, Ilić, Spalević 1, Acović, Bralović, Milanović. Trener: Ivica Adamović

RK „Prva petoletka“: Simić, Živanović, Grbović (k) 4, Velimirović 1, Miljković 5, Dimitrijević 4, Obradović 5, Račić, Miletić, Srećković 3, Ćosić 4, Mladžić 3, Bradić, Karalić. Trener: Zvezdan Đurđević; Pomoćni trener: Branislav Vukelić

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 2/4, RK „Prva petoletka“ – 0/0.

Isključenja: RK „Omladinac“ – 8 minuta, RK „Prva petoletka“ – 10 minuta.

Sudije: Dimitrije Savić iz Kraljeva i Marko Jovanović iz Rače.

Delegat: Vladan Vujić iz Topole.

Naredni meč rukometaši „Omladinca“ igraju već u sredu od 19:00 časova, u sportskoj hali „Breza“, protiv RK „Radnički 2“ iz Kragujevca. Ovo je zaostali meč 14. kola Prve lige – Zapad.