Vesti Rukomet / Rukomet (ž): Poraz na početku prolećnog dela sezone

Rukometašice ŽRK „Metalac AD“ iz Gornjeg Milanovca odigrale su sinoć meč 10. kola Prve lige – Zapad za seniorke protiv ŽRK „Prijepolјe“ iz Prijepolјa.

Samo u prvih 20 minuta meča vođena je izjednačena borba i igralo se „gol za gol“. Gošće tada uspevaju da naprave osetniju rezultatsku prednost i na predah odu sa prednošću od 5 golova (10:15).

U nastavku meča rukometašice „Prijepolјa“ rutinskom igrom privode meč kraju i zasluženo osvajaju nove prvenstvene bodove. Meč je završen rezultatom 24:31 u korist ŽRK „Prijepolјe“.

Za najbolјe pojedince na ovom meču proglašene su Natalija Popović kod domaće i Verica Mitić (13) kod gostujuće ekipe.

ŽRK „Metalac AD“: Popović, Radovanović, Ralović 1, Jeremić A, Đurđić 9, Urošević, Nenadović 1, Stojanović, Jovičić 7, Glišović (k) 4, Jeremić M. 2, Ranković, Tomašević. Trener: Slobodan Jevtović

ŽRK „Prijepolјe“: Šarančić, Planić 1, Tošić 5, Bjelak (k) 5, Petković 7, Hasanović, Divac, Mitić 13, Janković. Trener: Duško Maračić; Pomoćni trener: Bojan Milinković

Sedmerci: ŽRK „Metalac AD“ – 3/3, ŽRK „Prijepolјe“ – 6/8.

Isklјučenja: ŽRK „Metalac AD“ – 6 minuta, ŽRK „Prijepolјe“ – 6 minuta.

Sudije: Dejan Svetozarević i Saša Tokalić iz Kragujevca.

Delegat: Stavro Rašković iz Kragujevca.