Vesti Rukomet / Rukomet (m): Omladinac – Mladost 25:29

Zaostali meč 10. kola Prve lige – Zapad između RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca i RK „Mladost“ iz Čačka odigran je prethodne srede u sportskoj hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu.

Oko 300 gledalaca imalo je priliku da posmatra duel, do ovog kola, dve poslednjeplasirane ekipe na prvenstvenoj tabeli.

Izuzetno loš početak i igra domaćih rukometaša tokom čitavog prvog poluvremena doprinela je da gosti iz Čačka nakon prvih 30 minuta imaju ubedlјivu prednost od 8 golova (9:17).

U nastavku susreta znatno bolјa igra Gornjomilanovčana koji su u 51. minutu uspeli da priprete ekipi „Mladosti“ i dođu do zaostatka od samo 2 gola (22:24), međutim, nedostajalo je snage i koncentracije za potpun rezultatski preokret. Meč je zasluženo pripao Čačanima rezultatom 25:29.

Prema oceni trenera, najbolјi pojedinci na meču bili su Jovetić (8) kod domaće i Vuković (3) kod gostujuće ekipe.

RK „Omladinac“: Bogdanović, Stefanović 3, Jovetić 8, Marjanović Predrag, Pantović, Nedelјković 3, Marić 2, Lazarević, Polomi, Marjanović Nenad 3, Jasnić (k) 5, Blagojević, Ognjanović, Acović 1, Jevtić, Milanović. Trener: Darko Joksić; Pomoćni trener: Ivica Adamović

RK „Mladost“: Milošević 3, Ristović, Spasojević, Lukić, Vukosavić 1, Bogdanović 4, Đurđević 5, Babić 6, Pavičić 5, Popović (k), Tomičević, Cvijović 1, Mišković 1, Vuković 3. Trener: Miloš Vidić; Pomoćni trener: Saša Vuković

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 3/4, RK „Mladost“ – 3/4.

Isklјučenja: RK „Omladinac“ – 4 minuta, RK „Mladost“ – 8 minuta.

Sudije: Nemanja Živić iz Kragujevca i Želјko Stamenić iz Aranđelovca.

Delegat: Bojan Maksović iz Aranđelovca.