Vesti Rukomet / Rukomet (ž): Nova ubedljiva pobeda Gornjomilanovčanki

U utakmici 9. kola Prve lige – Zapad za seniorke sastale su se ekipe ŽRK „Metalac AD“ iz Gornjeg Milanovca i ŽRK „Sočanica“ iz Leposavića.

Meč je odigran u sportskoj hali „Breza“ pred oko 100 gledalaca, a protekao je u apsolutnoj dominaciji domaćih rukometašica.

Gošće su samo u 1. minutu imale prednost (1:0), ali su igračice ŽRK „Metalac AD“ veoma brzo preuzele kontrolu nad igrom i u 20. minutu došle do 5 pogodaka prednosti (11:6). Gošće su u poslednjih 5 minuta prvog poluvremena uspele da iskoriste blago opuštanje Gornjomilanovčanki pa se na odmor otišlo sa rezultatom 14:12.

U nastavku igre još bolja i sigurnija igra domaćih rukometašica. I odbrana i napad bili su na visokom nivou pa je prednost rasla iz minuta u minut za konačnih 32:23 u korist ŽRK „Metalac AD“.

Prema oceni trenera najbolje igračice na ovom meču bile su Glišović (k) 10 kod domaćih i Nedić 7 kod gostujućih rukometašica.

ŽRK „Metalac AD“: Popović, Radovanović, Ralović 1, Jeremić Ana, Đurđić 10, Urošević 2, Stojanović, Jovičić 8, Glišović (k) 10, Jeremić Mina, Janković, Tomašević, Nenadović 1, Ranković. Trener: Slobodan Jevtović, Pomoćni trener: Ivana Tanasković

ŽRK „Sočanica“: Marković, Nikolić, Durlević Slavka 7, Putnik 5, Vukašinović, Milošević Jelena, Milošević Milena 3, Radosavljević Milena, Ilić, Jevtić 1, Božić, Radovanović Kristina, Durlević Marija, Radosavljević Milica, Radovanović Anastasija, Nedić 7. Trener: Saša Durlević, Pomoćni trener: Dalibor Vukašinović

Sedmerci: ŽRK „Metalac AD“ – 3/3, ŽRK „Sočanica“ – 1/2.

Isključenja: ŽRK „Metalac AD“ – 6 minuta, ŽRK „Sočanica“ – 2 minuta.

Sudije: Aleksandar Anđić i Mirko Bjelica iz Aranđelovca.

Delegat: Miroslav Kolak iz Kragujevca.