Vesti Rukomet / Rukomet (m): Pobeda favorita u meču Kupa Srbije

Sinoć je u sportskoj hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu odigran rukometni meč Kupa Srbije između RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca i lidera na tabeli Super B lige – ekipe RK „Šamot“ iz Aranđelovca.

Favorit na ovom meču ni jednog trenutka nije dovodio pobedu u pitanje. Gornjomilanovčani su pružili jači otpor jedino u prvih 15 minuta susreta (5:7), a onda je fizički spremnija i kvalitetnija ekipa „Šamota“ preuzela kontrolu nad igrom i rezultatom pa se na odmor otišlo sa prednošću gostiju od 7 golova razlike (14:21).

U nastavku susreta igralo se „gol za gol“ sve do 42. minuta (19:25), kada gosti prave još jednu seriju golova i stiču dvocifrenu prednost. Meč je završen rezultatom 26:37, pa su se Aranđelovčani potpuno zasluženo plasirali u narednu rundu kupa.

Prema ocenama trenera najbolјi pojedinci na meču bili su Đorđe Acović (8) kod domaće i Nikola Čolović (7) kod gostujuće ekipe.

RK „Omladinac“: Stefanović 3, Milanović, Nedelјković 4, Ognjanović 1, Polomi, Marjanović Nenad 6, Jasnić (k) 1, Ilić, Acović 8, Bogdanović, Jovetić 3, Blagojević. Trener: Darko Joksić, Pomoćni trener: Ivica Adamović

RK „Šamot“: Šinik, Stanić 5, Ranković 1, Ilić 2, Stojković 1, Radisavlјević 3, Čolović 7, Mitrović, Glišić 6, Milićević 4, Đorđević (k) 1, Milinić, Vladisavlјević 4, Živković 3. Trener: Milan Hovorka, Pomoćni trener: Marko Obradović

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 3/4, RK „Šamot“ – 1/1.

Isklјučenja: RK „Omladinac“ – 4 minuta, RK „Šamot“ – 8 minuta.

Sudije: Dušan Petrović iz Rače i Dušan Vojinović iz Kragujevca.

Kontrolor: Milan Savković iz Kragujevca.