Vesti Rukomet / Rukomet (ž): Ubedlјiv trijumf ŽRK „Metalac AD“

Rukometašice ŽRK „Metalac AD“ iz Gornjeg Milanovca u 7. kolu Prve lige – Zapad za seniorke dočekale su i ubedlјivo savladale renomiranog protivnika iz Kruševca, ekipu GŽRK „Napredak 12“.

Oko 150 lјubitelјa rukometa u sportskoj hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu moglo je da uživa u fantastičnoj igri domaćih rukometašica.

Kruševlјanke su do 16. minuta uspevale da održavaju rezultatski priklјučak (6:4). Odličnom igrom u odbrani naše rukometašice uspevaju da naprave nekoliko kontra-napada i steknu značajnu rezultatsku prednost (15:4 u 27. minutu meča). Na poluvreme se otišlo rezultatom 16:6 u korist Gornjomilanovčanki.

U nastavku meča identična slika na terenu. Rukometašice ŽRK „Metalac AD“ agresivne u odbrani i sigurne u napadu pa je prednost u 51. minutu susreta bila maksimalnih 17 golova razlike (28:11). Trener Jevtović je u poslednjih 15 minuta meča pružio priliku mlađim igračicama sa manjom minutažom, a meč je završen rezultatom 30:15 u korist Gornjomilanovčanki.

Za najbolјe igračice na meču proglašene su Ana Jovičić (7) kod domaćih i Marta Stojilović (4) kod gostujućih rukometašica.

ŽRK „Metalac AD“: Popović, Radovanović, Ralović 1, Jeremić Ana, Đurđić 10, Urošević 2, Nenadović 3, Stojanović, Glišović (k) 7, Jeremić Mina, Jovičić 7, Ranković, Tomašević. Trener: Slobodan Jevtović

GŽRK „Napredak 12“: Milenković, Milosavlјević 1, Stojilović 4, Sakić (k) 2, Ćulumović 1, Stamenković 2, Vidojević Violeta 1, Krivokapić 2, Radonjić, Urošević 1, Drašković, Vasić, Vidojević Tamara, Erić 1, Stefanović. Trener: Zoran Arsić; Pomoćni trener: Igor Šlјivić

Sedmerci: ŽRK „Metalac AD“ – 2/2, GŽRK „Napredak 12“ – 0/2.

Isklјučenja: ŽRK „Metalac AD“ – 2 minuta, GŽRK „Napredak 12“ – 2 minuta.

Sudije: Nemanja Pavlović i Dragan Pavlović iz Kragujevca.

Delegat: Jelena Cvetković iz Kragujevca.