Vesti Rukomet / Rukomet (m): Omladinac – Metalac 24:27

U 6. kolu Prve rukometne lige – Zapad za seniore rukometaši RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca dočekali su ekipu RK „Metalac“ iz Kraljeva.

Meč je odigran u sportskoj hali „Breza“ pred oko 150 ljubitelja rukometa.

Početak susreta pripao je gostima koji su u 18. minutu imali maksimalnu prednost od 5 golova (4:9). Ipak, do odlaska na odmor Gornjomilanovčani uspevaju da konsoliduju svoje redove i dođu na gol zaostatka posle prvih 30 minuta meča (11:12).

U nastavku susreta znatno bolja igra domaćih rukometaša koji su u 47. minutu meča imali 3 gola prednosti (20:17), ali je deljenje „pravde“ sudijskog para Cvrkotić – Vukojičić, koje je tokom celog meča iritiralo domaću publiku, direktno uticalo na konačan ishod meča. Gosti iz Kraljeva su uspeli da meč reše u svoju korist rezultatom 24:27.

Prema oceni trenera najbolji pojedinci na meču bili su Miloš Marić (5) kod domaćih i Nikola Vukadinović (6) kod gostujućih rukometaša.

RK „Omladinac“: Stefanović 2, Ognjanović, Marjanović Predrag 6, Milanović, Marić Miloš 5, Acović 5, Polomi, Marjanović Nenad, Jasnić (k) 5, Ilić, Marić Milan, Mitrović, Jevtić 1, Bogdanović, Ivanović, Blagojević. Trener: Ivica Adamović, Tehnički rukovodilac: Darko Joksić

RK „Metalac“: Stevanović (k) 2, Milivojević 4, Nikolić Nenad 1, Stanić, Dimitrijević 1, Batrićević Lazar 1, Jovanović 5, Veljović 2, Batrićević Bratislav, Popović, Bakračević, Nikolić Miloš, Gajić, Vukadinović 6, Bošković 4, Milovanović. Trener: Ana Vukadinović, Tehnički rukovodilac : Branko Savić, Pomoćni trener: Miloš Stevanović.

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 4/6, RK „Metalac“ – 1/3.

Isključenja: RK „Omladinac“ – 14 minuta, RK „Metalac“ – 4 minuta.

Sudije: Boban Cvrkotić iz Priboja i Petar Vukojičić iz Požege.

Delegat: Miroslav Kolak iz Kragujevca.