Vesti Rukomet / Rukomet (m): Omladinac – Novi Pazar 23:28

Rukometaši RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca, u utakmici 4. kola Prve lige – Zapad, dočekali su drugoplasiranu ekipu na tabeli i kandidata za ulazak u Super ligu – ekipu RK „Novi Pazar“.

Početak meča pripao je gostima koji su došli do 2 brza pogotka, međutim Gornjomilanovčani uspevaju da dobrom igrom u odbrani i kvalitetnim napadom dođu do prednosti od 5:3. Sve do 20. minuta meča vladala je rezultatska neizvesnost. Zahvaljujući promašenim „zicerima“ iz igre i propuštenim sedmercima domaćih, ekipa iz Novog Pazara uspeva da se odvoji na sigurna 4 gola prednosti nakon prvih 30. minuta.

Gosti su mnogo bolje počeli drugo poluvreme, tako da su u 36. minutu imali i maksimalnu prednost na ovom meču (10:18). Rukometaši „Omladinca“ tek u 36. minutu postižu prvi gol u nastavku utakmice, nakon čega su uspeli da se primaknu na 5 golova zaostatka u 46. minutu (17:22). Do kraja susreta igralo se gol za gol do konačnih 23:28 za RK „Novi Pazar“.

RK „Omladinac“: Stefanović 2, Ognjanović, Marjanović Predrag 2, Pantović 1, Milanović, Marić Miloš 3, Lazarević 2, Polomi, Marjanović Nenad 6, Jasnić (k) 3, Ilić, Marić Milan 1, Mišković 1, Acović 2. Trener: Ivica Adamović; Tehnički rukovodilac: Darko Joksić.

RK „Novi Pazar“: Jeremić, Mujčinović 2, Salković, Ćurkić, Badić 2, Hamidović 1, Sefović, Crnovršanin 2, Ćosović, Babić 13, Miralemović, Ćorović, Barjaktarević, Međedović (k) 4, Dević 4. Trener: Redžep Mahmutović; Tehnički rukovodilac: Hasan Memić; Pomoćni trener: Dejan Simović.

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 4/8, RK „Novi Pazar“ – 1/1.

Isključenja: RK „Omladinac“ – 12 minuta, RK „Novi Pazar“ – 10 minuta.

Sudije: Aleksandar Rilak i Predrag Obradović iz Kragujevca.

Delegat: Bojan Maksović iz Aranđelovca.