Vesti Rukomet / Rukomet (ž): Metalac AD – Knjaz Miloš 2 31:31

U utakmici 3. kola Prve lige Zapad za seniorke rukometašice ŽRK „Metalac AD“ iz Gornjeg Milanovca dočekale su favorizovanu ekipu ŽRK „Knjaz Miloš 2“ iz Aranđelovca.

Izuzetno čvrsta i sigurna igra Gornjomilanovčanki na samom početku meča rezultirala je vođstvom od 8:3 u 11. minutu. Do kraja prvog poluvremena igralo se, pretežno, gol za gol, ali su gošće uspele da smanje prednost na 17:14.

U nastavku susreta naše rukometašice nastavljaju sa odličnom igrom pa su u dva navrata imale maksimalnu prednost od 6 golova (u 36. i 40 minutu). Od tog momenta Aranđelovčanke uspevaju da preuzmu kontrolu nad igrom zahvaljujući, pre svega, nepreciznosti i dekoncentraciji domaćih rukometašica. Potpuni preokret usledio je u 55. minutu, kada gošće prvi put dolaze do prednosti.

Pravda je, na neki način, zadovoljena u poslednjim sekundama susreta kada su rukometašice ŽRK „Metalac AD“ postigle pogodak za konačnih 31:31 i podelu bodova.

Prema oceni trenera, najbolje igračice na utakmici bile su Popović kod domaćih i Đorđević (13) kod gostujućih rukometašica.

ŽRK „Metalac AD“: Popović, Radovanović, Ralović, Jeremić A, Đurđić 11, Urošević, Stojanović, Jovičić 12, Glišović (k) 5, Jeremić M. 1, Janković 2, Tomašević, Nenadović, Ranković. Trener: Slobodan Jevtović

ŽRK „Knjaz Miloš 2“: Mrlješ, Kojić 10, Delić D, Radojičić 6, Dukić, Preković, Denić, Đilas, Radulović, Delić M, Đorđević 13, Nikolić, Đukić, Matić, Đoković 5, Kilibarda (k) 4. Trener: Zvonko Paunović; Tehnički rukovodilac: Mira Radojičić; Pomoćni trener: Sanja Ćosović

Sedmerci: ŽRK „Metalac AD“ – 4/5, ŽRK „Knjaz Miloš 2“ – 6/9.

Isključenja: ŽRK „Metalac AD“ – 12 minuta, ŽRK „Knjaz Miloš 2“ – 4 minuta.

Sudije: Dragana Jakovljević i Danijela Sando iz Čačka.

Delegat: Goran Sokolović iz Kraljeva.