Vesti Rukomet / Rukomet (m): Omladinac – Župa 54 22:27

Rukometaši RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca ni u drugom pokušaju nisu uspeli da dođu do prvih prvenstvenih bodova u prvoligaškom društvu.

U utakmici 2. kola Prve lige – Zapad, odigranoj u sportskoj hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu, pred oko 150 gledalaca, gornjomilanovački rukometaši dočekali su ekipu RK „Župa 54“ iz Aleksandrovca.

Početak meča obeležila je loša igra domaćih rukometaša, naročito u fazi napada, što su gosti u potpunosti iskoristili i nakon nekoliko kontra – napada došli do prednosti od 3:9 u 18. minutu susreta.

Od tog momenta rukometaši Omladinca uspostavlјaju ravnotežu na terenu protiv objektivno jačeg protivnika pa je prisutna publika imala priliku da u nastavku gleda izuzetno kvalitetan meč.

Prvo poluvreme završeno je prednošću Aleksandrovčana rezultatom 8:13.

U nastavku igre rukometaši RK „Omladinac“ su, u više navrata, imali priliku da se približe na tri gola zaostatka, ali su gosti odoleli napadima i zabeležili pobedu rezultatom 22:27.

Treba napomenuti da ekipa RK „Omladinac“ u prva dva kola nije imala ni jedan dosuđen sedmerac u svoju korist, iako su oba meča igrana u Gornjem Milanovcu.

Prema oceni trenera, najbolјi pojedinci na meču bili su Mišković (7) kod domaćih i Jozić (13) kod gostujućih rukometaša.

RK „Omladinac“: Stefanović 3, Nikolić 5, Marjanović Predrag, Acović, Nedelјković 3, Marić Miloš 2, Lazarević, Polomi, Marjanović Nenad 1, Jasnić (k) 1, Ilić, Milanović, Mišković 7, Bogdanović, Ivanović. Trener: Ivica Adamović; Tehnički rukovodilac: Darko Joksić.

RK „Župa 54“: Džopalić, Radovanović, Milić 5, Petković, Karajović Nikola, Nikolić 3, Jozić (k) 13, Karajović Đorđe, Ćalić 1, Pribaković Saša 1, Milošević, Pribaković Uroš, Pribaković Nikola, Kovačević, Marković 4. Trener: Ljubiša Gašić; Tehnički rukovodilac: Slobodan Marinković.

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 0/0, RK „Župa 54“ – 4/4.

Isklјučenja: RK „Omladinac“ – 2 minuta, RK „Župa“ – 0 minuta.

Sudije: Dejan Svetozarević iz Kragujevca i Saša Tokalić iz Kralјeva.

Delegat: Stavro Rašković iz Kragujevca.