Vesti Rukomet / RUKOMET (M): OMLADINAC – TREPČA 31:34

Rukometaši RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca nisu uspeli da upišu prve prvenstvene bodove u prvoligaškom društvu.

U prvom kolu Prve rukometne lige – Zapad za seniore Gornjomilanovčani su ugostili RK „Trepča“ iz Kosovske Mitrovice.

Oko 150 gledalaca u sportskoj hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu, imalo je priliku da uživa u izuzetno kvalitetnom i uzbudlјivom meču koji je rešen u poslednjem minutu.

Rukometaši Omladinca, iako oslablјeni neigranjem četvorice standardnih prvotimaca, odlično su otvorili meč i tokom celog prvog poluvremena imali rezultatsku prednost od dva do pet golova. Na odmor se otišlo rezultatom 18:14 u korist naših rukometaša.

Početak drugog poluvremena pripao je, takođe, domaćinu. Međutim, 8 promašenih zicera u prvih 6 minuta nastavka susreta doprineli su da gosti uhvate rezultatski priklјučak i dođu do izjednačenja u 42. minutu meča. Sve do 59. minuta utakmice vladala je rezultatska neizvesnost, a onda jedna sporna sudijska odluka nakon koje su gosti došli u poziciju da iz kontra – napada reše pitanje pobednika, što su i učinili.

Meč je završen rezultatom 31:34 u korist ekipe iz Kosovske Mitrovice.

Prema oceni trenera, najbolјi pojedinci na meču bili su Mišković (9) kod domaćih i Milić (10) kod gostujućih rukometaša.

RK „Omladinac“: Bogdanović, Milanović, Nikolić, Marjanović Predrag 5, Acović, Polomi, Lazarević 3, Ognjanović, Marjanović Nenad 4, Jasnić (k) 6, Blagojević, Mišković 9, Ilić, Ivanović 4. Trener: Ivica Adamović; Tehnički rukovodilac: Darko Joksić.

RK „Trepča“: Stevanović, Lazarević 2, Milunović, Galјak, Perović 6, Ljubisavlјević 1, Živković, Vuković 9, Vasović, Savić, Milić (k) 10, Ivanović, Stojković 3, Cvijetić 3. Trener: Nebojša Mitrović; Tehnički rukovodilac: Ivan Mačenovski.

Isklјučenja: RK „Omladinac“ – 8 minuta, RK „Trepča“ – 10 minuta.

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 0/0, RK „Trepča“ – 3/4.

Sudije: Srđan Radelјić i Milan Vučetić.

Delegat: Mica Savković.