Ostale vesti / OSIURS – stoni tenis: Pranjanci neprikosnoveni kod osnovaca

Nadmetanje na Opštinskom prvenstvu u stonom tenisu za učenike osnovnih škola sa područja opštine Gornji Milanovac u okviru OSIURS održano je u četvrtak, 6. oktobra 2016. godine.

Organizator takmičenja, kao i u konkurenciji srednjoškolaca, bio je Sportski savez opštine Gornji Milanovac, uz tehničku podršku JP „Sportsko – rekreativni centar“ Gornji Milanovac i pokroviteljstvo opštine Gornji Milanovac.

U pojedinačnoj konkurenciji, u kategoriji pionirki, prvo mesto osvojila je Marija Vesković (OŠ „Ivo Andrić“ – Pranjani), koja je u finalnom susretu savladala Dariju Stefanović (OŠ „Desanka Maksimović). Treće mesto pripalo je Mariji Đoković (OŠ „Ivo Andrić“ – Pranjani).

Ekipno, kod pionirki, prvo mesto osvojila je OŠ „Ivo Andrić“ iz Pranjana. Drugo mesto pripalo je OŠ „Kralj Aleksandar I“, a treće OŠ „Sveti Sava“.

U pojedinačnoj konkurenciji pionira prvo mesto osvojio je Đorđe Sarić (OŠ „Ivo Andrić“ – Pranjani). On je u finalnom meču bio bolji od Lazara Milovića (OŠ „Momčilo Nastasijević“). Treće mesto zauzeo je Vuk Glišović Lukić (OŠ „Momčilo Nastasijević“).

OŠ „Ivo Andrić“ iz Pranjana je i u ekipnoj konkurenciji pionira bila najbolja. Drugo mesto zauzela je OŠ „Arsenije Loma“ – Rudnik, dok je treće mesto pripalo OŠ „Momčilo Nastasijević“.

Prvoplasirane ekipe i pojedinci (kod osnovaca i srednjoškolaca) imaju pravo nastupa na Okružnom prvenstvu koje će se održati krajem oktobra 2016. godine.