Vesti Odbojka / Odbojka: Završeno Opštinsko prvenstvo

Juče je u sportskoj hali „Breza“ održano Opštinsko prvenstvo u odbojci za učenike osnovnih i srednjih škola sa područja opštine Gornji Milanovac u okviru OSIURS.

Organizator takmičenja bio je Savez za školski sport i organizaciju takmičenja igrom do zdravlјa, uz tehničku podršku Ustanove „Sportsko – rekreativni centar“ Gornji Milanovac.

Na takmičenju je nastupilo 8 ekipa osnovnih i 5 ekipa srednjih škola.

U kategoriji pionira prvo mesto pripalo je ekipi OŠ „Desanka Maksimović“, koja je u finalnom meču savladala OŠ „Sveti Sava“ rezultatom 2:0 i time obezbedila učešće na Okružnom prvenstvu.

Ekipa OŠ „Kralј Aleksandar I“, u kategoriji pionirki, uspela je da savlada OŠ „Desanka Maksimović“ rezultatom 2:1 i izbori plasman na Okružno prvenstvo.

U kategoriji omladinaca prvo mesto i plasman na Okružno prvenstvo pripalo je Gimnaziji „Takovski ustanak“, koja je u finalu savladala ETŠ „Knjaz Miloš“ rezultatom 2:0.

Omladinke su odigrale samo finalni meč, u kome su igračice Gimnazije „Takovski ustanak“ bile bolјi protivnik od TŠ „Jovan Žujović“ i rezultatom 2:0 izborile učešće na Okružnom prvenstvu.