Vesti Košarka / Košarka (m): Završeno takmičenje u letnjoj ligi

Poslednjom utakmicom između KK "GM 032" iz Gornjeg Milanovca i KK "Loznica" iz Loznice spuštena je zavesa na ovo veoma interesantno letnje takmičenje.

Utakmica je odigrana u gornjomilanovačkoj hali "Breza" pred stotinak navijača.

Za domaću ekipu utakmica nije imala takmičarski značaj, a gosti bi u slučaju pobede pretekli na tabeli ekipu "Mladosti" iz Čačka.

Domaća ekipa nije dozvolila iznenađenje i pobedila je sa 62:49 (14:15; 19:7; 17:11; 12:16).

U prvoj četvrtini igralo se veoma čvrsto u odbrani i rezultat 14:15 pokazuje izjednačenost ekipa u tom periodu igre.

U drugoj četvrtini naši košarkaši su zaigrali još čvršće u odbrani i raznovrsnije u napadu pa je poluvreme završeno vođstvom ekipe "GM 032" 33:22.

U nastavku domaći igrači igraju sve bolje što je u nekoliko navrata rezultiralo vođstvom i preko 20 poena razlike. Treća trećina završena je vođstvom domaće ekipe 50:33, da bi u poslednjoj četvrtini gosti smanjili rezultat na konačnih 62:49.

Gosti su na kraju zauzeli treće mesto, a naši košarkaši četvrto.

Da bi u sledećoj sezoni nastupili u višem rangu, a za to postoje realne šanse, potrebno je rešiti pitanje finansiranja od oko 350.000,00 dinara.

Poželimo našim košarkašima da uspešno reše sve probleme i nastupe u redovnom takmičenju jer za to postoji veliki interes ljubitelja ovog sporta.

Seniorska košarka ima lepu tradiciju u Gornjem Milanovcu koja je nastupom u letnjoj ligi ove sezone ponovo oživela.