Vesti Futsal / Futsal: Poraz Srbije u prepunoj „Brezi“

Sinoć je u prepunoj hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu, odigran prijatelјski futsal meč za igrače do 19 godina između Srbije i Španije, na kome su nastupila i 4 igrača iz našeg grada.

Organizatori susreta bili su Fudbalski savez Srbije i Futsal klub „Metalac Kolorado“, uz tehničku podršku Ustanove „Sportsko – rekreativni centar“ Gornji Milanovac.

Oko 1500 gledalaca moglo je da uživa u izuzetno interesantnom i borbenom duelu, koji je završen pobedom Španije rezultatom 2:4.

Već nakon jednog minuta igre gosti su došli do prednosti. Strelac je bio David Pena Romero. Ostatak prvog dela protekao je u ravnopravnoj igri oba protivnika, na odmor se otišlo pri rezultatu 0:1.

U poluvremenu utakmice na parket hale „Breza“ istrčali su najmlađi fudbaleri FK „Metalac“ i FK „Takovo“, pri čemu su pokazali svoje fudbalsko umeće i tako upotpunili ovaj futsal spektakl.

Nastavak utakmice protekao je u znatno efikasnijoj igri oba protivnika. U 26. minutu na 0:2 povisio je Bernat Povill Cerdeira, a samo dva minuta kasnije strelac je bio Adrian Rodriguez Mosteirin za 0:3. Na 1:3 smanjio je David Miković golom u 30. minutu, a nadu za rezultatski preokret naše reprezentacije doneo je Lazar Marinković golom u 39. minutu. Tačku na ovaj duel stavio je Antonio Perez Ortega pogotkom u 40. minutu.

Srbija: Nemanja Milanović (k), Nemanja Dimitrijević, Ensar Redžović, Lazar Marinković, Jovan Urošević, Đorđe Rosić, Andrej Vlajković, Nikola Milašinović, David Miković, Zoran Arđelјan, Matija Urošević, Aleksandar Mandić, Marko Stojanović, Vladan Kolјajić. Selektor: Vladimir Jovanović. Treneri: Marko Gavrilović i Ivan Mandić.

Španija: Jesus Alvaro Recio Lara, Bernat Povill Cerdeira, Nestor Valle Gomez, Alberto Miras Neira, Ignacio Torres Salazar (k), Alejandro Ceron Albert, David Pena Romero, Ricardo Mayor Gonzalves, Adrian Rivera Gonzales, Antonio Perez Ortega, Manuel Cebrian Romero, Adrian Pereira Oliveros, Cristian Molina Pardo, Adrian Rodriguez Mosteirin. Selektor: Albert Canillas Alaves. Trener: Ramon Barreiro Posse.

Sudije: Đorđe Petrović, Aleksandar Jakšić i Bojan Burojević.