Vesti Futsal / „Trofej Gornjeg Milanovca 2018“ – deveti dan - četvrtfinale

Druge četvrtfinalne večeri odigrana su još dva meča u seniorskoj konkurenciji, a svoje takmičenje u grupi završili su najmlađi učesnici „Trofeja Gornjeg Milanovca 2018“.

Uvodni meč večeri odigran je u pionirskoj konkurenciji, a sastale su se ekipe „Metalac 2005“ i „Metalac 2006“. Iako su „gosti“ imali 2 gola prednosti nakon prvog dela igre (0:2), ekipa „Metalac 2005“ je napravila veliki rezultatski preokret u nastavku i slavila rezultatom 4:3 za nova tri boda i prvo mesto nakon grupne faze.

Drugi sinoćni duel i poslednji meč grupne faze u pionirskoj konkurenciji odigrale su ekipe „Milenijum“ i „CZGM“. Izuzetno borben i izjednačen duel pripao je ekipi „CZGM“, koja je bila srećniji i spretniji protivnik i slavila rezultatom 3:4 (poluvreme 1:1), čime se probila na drugo mesto na tabeli.

Prvi meč u seniorskoj konkurenciji i treći četvrtfinalni duel u seniorskoj konkurenciji odigran je između ekipa „Blue Bulls“ i „Gruža Transport“. Prvo poluvreme proteklo je u prilično izjednačenoj igri, a mreže su mirovale. U nastavku su se raspucali i strelci, tako da je meč završen pobedom ekipe „Gruža Transport“ rezultatom 2:4.

Poslednji četvrtfinalni duel u seniorskoj konkurenciji i poslednji meč nedelјnog programa odigrale su ekipe „GM Racing Team“ i „Vrbava“. Meč sa dosta borbe, duela, varnica, žutih i crvenih kartona pripao je ekipi „Vrbave“, koja je slavila rezultatom 2:3, iako je na poluvreme otišla sa prednošću od 0:3.

U ponedelјak, 24. decembra je dan pauze, a turnir se nastavlјa u utorak, 25. decembra, kada su na programu polufinalni mečevi u svim kategorijama.