Vesti Futsal / OSIURS: Gornjomilanovčani i Kragujevčanke na Republičkom prvenstvu

Međuokružno takmičenje u futsalu za učenike srednjih škola u okviru OSIURS održano je u sredu, 25. aprila 2018. godine, u sportskoj hali „Breza“.

Pokrovitelј takmičenja bila je opština Gornji Milanovac, a organizator Savez za školski sport i organizaciju takmičenja „Igrom do zdravlјa“, uz tehničku podršku Ustanove „Sportsko – rekreativni centar“ Gornji Milanovac.

U konkurenciji omladinaca prvo mesto osvojili su učenici ETŠ „Knjaz Miloš“ iz Gornjeg Milanovca, koji su u finalnom duelu savladali učenike Gimnazije „Sveti Sava“ iz Požege rezultatom 5:2, čime su izborili plasman na Republičko takmičenje.

Kod omladinki prvo mesto i plasman na Republičko takmičenje obezbedila je ekipa Druge kragujevačke gimnazije iz Kragujevca, koja je u finalu bila bolјa od vršnjakinja iz Polјoprivredne škole „Ljubo Mitić“ iz Požege rezultatom 8:1.