Vesti Futsal / Deveti dan „Trofeja Gornjeg Milanovca 2017“ – Četvrtfinale

Večeras su u sportskoj hali „Breza“ odigrana po dva četvrtfinalna meča u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji na turniru u futsalu „Trofej Gornjeg Milanovca 2017“.

Sve rezultate i tabele možete pratiti klikom na link: rezultati i tabele

Prvo četvrtfinalno veče otvorile su ekipe „Tapa Tapa“ i „Pivce za živce“, koje se takmiče u kategoriji juniora. Nakon početne prednosti „gostiju“, ekipa „Tapa Tapa“ u potpunosti preuzima terensku inicijativu i dolazi do ubedlјive pobede, kojom su postali prvi polufinalisti turnira. Meč je završen rezultatom 10:1 (poluvreme 4:1).

Drugi četvrtfinalni meč u juniorskoj konkurenciji odigrale su ekipe „Tehno Car“ i „Caffe Central“. Utakmicu su bolјe „otvorili“ igrači ekipe „Tehno Car“, ali su „gosti“ uspeli da konsoliduju svoje redove i na poluvreme odu sa zaostatkom od 2:1. U nastavku susreta samo je ekipa „Tehno Car“ postojala na terenu. Sigurnom i čvrstom igrom na svakom delu terena „domaći“ su došli do pobede od 6:2 i plasmana u polufinale.

Četvrtfinalne duele u seniorskoj konkurenciji započele su ekipe „Radović Transport“ iz Čačka i „Caffe Trim“ iz Gornjeg Milanovca. Bespoštedna borba obeležila je čitav tok ovog meča. Gornjomilanovčani su dobro počeli susret i nakon 12 minuta igre stekli prednost od 0:2. Čačani uspevaju da izjednače do kraja prvog poluvremena pa se pri rezultatu 2:2 otišlo na odmor. U nastavku mreže su mirovale pa su šesterci odlučivali o polufinalisti. Srećnija i spretnija ekipa bila je „Radović Transport“, koja je tri puta pogađala za ukupnih 5:4.

Poslednji duel prve četvrtfinalne večeri odigrale su ekipe „Metalac Kolorado“ iz Gornjeg Milanovca i „Caffe Revolt Panekspres“ iz Čačka, za koju nastupa nekolicina bivših i sadašnjih reprezentativaca. Čačani su bolјe otvorili meč, ali su „Cirkuzanti“ u poslednjem minutu prvog dela igre uspeli da izjednače pa se pri rezultatu 1:1 otišlo na odmor. Možda i najkvalitetniji meč na celom turniru pripao je Gornjomilanovčanima, koji su sjajnom igrom u nastavku postigli još dva pogotka za konačnih 3:1 i plasman u polufinale.