Vesti Futsal / Osmi dan „Trofeja Gornjeg Milanovca 2017“ – Kraj grupne faze

Sinoć su u sportskoj hali „Breza“ odigrane poslednje utakmice grupne faze „Trofeja Gornjeg Milanovca 2017“, koji se pod pokrovitelјstvom opštine Gornji Milanovac održava od 13. do 26. decembra.

Sve rezultate i tabele možete pratiti klikom na link: rezultati i tabele

Prvi meč večeri odigran je u juniorskoj konkurenciji u okviru grupe C, a sastale su se ekipe „Tapa Tapa“ i „RP Štamparija“. Duel koji je odlučivao o direktnom plasmanu u četvrtfinale pripao je ekipi „Tapa Tapa“ rezultatom 6:5 (poluvreme 3:3).

Drugi i poslednji meč u juniorskoj konkurenciji odigran je u okviru grupe B, gde su snage odmerile ekipe „Er Turs“ i „Tehno Kar“. Favorit na ovom meču, ali i na celom turniru, lako je izašao na kraj sa protivnikom i slavio ubedlјivu pobedu. Utakmica je završena rezultatom 1:9 (poluvreme 0:6) u korist ekipe „Tehno Kar“.

Nakon ovog duela kompletirano je takmičenje po grupama kod juniora i obavlјen žreb za četvrtfinale u kome će se sastati: „IIS Materijal Hendling“ – „RP Štamparija“, „Kumovi“ – „Tehnoplast“, „Tehno Kar“ – „Kafe Central“ i „Tapa Tapa“ – „Pivce za živce“.

U konkurenciji seniora nije odigran prvi meč, u kome je trebalo da se sastanu ekipe „Kidi“ i „Transport Gruža“, u okviru grupe B. Utakmica je registrovana službenim rezultatom 0:3 u korist „Transport Gruže“ zbog nedolaska ekipe „Kidi“.

Pretposlednji duel sinoćnjeg programa bio je derbi grupe B, koji je odlučivao o plasmanu na prve dve pozicije na tabeli. Sastale su se ekipe „Transport Gruža“ i „Kafe Revolt Panekspres“. Odlična igra dve ekipe tokom čitavog toka susreta, ali je ekipa iz Gruže imala više svežine i meč rešila u svoju korist rezultatom 5:2 (poluvreme 0:0), čime je zauzela prvo mesto u grupi.

Poslednji meč grupne faze odigran je u okviru grupe A. Snage su odmerile ekipe „DE Šped“ i „Metalac Kolorado Old Skul“. „Cirkuzantima“ je meč bio rezultatski nebitan, jer su izgubili svaku šansu za četvrtfinale, dok je ekipi „ED Šped“ i bod bio dovolјan za plasman u završnu fazu. „Stara škola“ je pružila fantastičnu partiju i zasluženo pobedila rezultatom 1:5 (poluvreme 0:1), čime je omogućila ekipi „Kafe Trim“ da bude drugi četvrtfinalista iz ove grupe.