Vesti Futsal / Peti dan „Trofeja Gornjeg Milanovca 2017“ – 17. decembar 2017. godine

Disciplinska komisija turnira izrekla je kazne za vinovnike incidenta koji se dogodio nakon utakmice „Caffe Trim“ iz Gornjeg Milanovca i „DE Šped“ iz Kragujevca. Kažnjeni su: Veljko Vukčević - „Caffe Trim“ (4 utakmice zabrane igranja koje odrađuje i u juniorskoj i u seniorskoj konkurenciji), Nemanja Solujić – „Caffe Trim“ (3 utakmice zabrane igranja), Nenad Milovanović – „DE Šped“ (3 utakmice zabrane igranja) i Boris Marjanović – „DE Šped“ (3 utakmice zabrane igranja). Sve kazne teku od 16. decembra 2017. godine.

Petog dana turnira „Trofej Gornjeg Milanovca 2017“ odigrane su po tri utakmice u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji, na kojima je postignuto 36 golova.

Raspored odigravanja utakmica na turniru možete videti i preuzeti klikom na sledeći link: dokumenta/rasporedturnir2017.pdf

U okviru grupe „B“, u juniorskoj konkurenciji, sastale su se ekipe „Air Tours“ i „Cobra RIV“. Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri, ali je ekipa „Air Tours“ na predah otišla sa prednošću od 2:1. U nastavku potpuna dominacija „domaćina“, koji meč rešavaju u svoju korist rezultatom 9:2.

Drugi meč u juniorskoj konkurenciji odigran je u grupi C, a sastale su se ekipe „Rosoneri“ i „RP Štamparija“. „RP Štamparija“ je od samog početka kontrolisala tok meča i zabeležila rutinsku pobedu rezultatom 2:6, čime je znatno povećala šansu za plasman u eliminacionu fazu.

Poslednji meč jučerašnjeg programa u juniorskoj konkurenciji odigran je u grupi A između ekipa „Picerija King“ i „Pivce za živce“. Meč je završen pobedom „gostujuće“ ekipe rezultatom 2:6 (poluvreme 0:2), koja je osvojila prve bodove na ovogodišnjem turniru i sačuvala šanse za plasman u narednu rundu.

Takmičenje u seniorskoj konkurenciji otvorile su gornjomilanovačke ekipe „GMV Dental“ i „Servis Dragićević“, koje se nadmeću u grupi C. Izuzetno borben, uzbudljiv i neizvestan meč završen je podelom podova. Rezultat meča bio je 2:2 (poluvreme 1:1), tako da ovaj nerešen ishod i jednoj i drugoj ekipi daje šansu za prolazak dalje.

Pretposlednji duel sinoćnjeg programa odigran je u okviru A grupe. Sastale su se ekipe „Max Bet“ iz Ivanjice i „Metalac Kolorado Old School“ iz Gornjeg Milanovca. Ivanjičani su odigrali odličan meč i zabeležili ubedljivu pobedu rezultatom 7:0 (poluvreme 3:0). Ovom pobedom „Max Bet“ je obezbedio prvu poziciju u grupi i plasman u eliminacionu fazu.

Ivanjičani su odigrali još jedan meč, čime su završili nedmetanje u grupnoj fazi. Protivnik je bila ekipa „DE Šped“ iz Kragujevca. Možda i najveće iznenađenje turnira priredili su Kragujevčani, koji su iskoristili umor i blagu dozu opuštanja ekipe iz Ivanjice i slavili rezultatom 0:1 (poluvreme 0:0).

Nakon 6. dana turnira uslediće dvodnevna pauza, a turnir se nastavlja u četvrtak, 21. decembra 2017. godine.