Vesti Futsal / Treći dan turnira – 15. decembar 2017. godine

Sinoć je u sportskoj hali „Breza“ odigrano pet utakmica u okviru futsal turnira „Trofej Gornjeg Milanovca 2017“, koji se održava pod pokrovitelјstvom opštine Gornji Milanovac.

Raspored odigravanja utakmica na turniru možete videti i preuzeti klikom na sledeći link: dokumenta/rasporedturnir2017.pdf

Prvi meč u juniorskoj konkurenciji odigrale su ekipe „AIR Tours“ i „Tehnoplast“, koje se nalaze u grupi B. Iako je prvo poluvreme proteklo rezultatski neizvesno (4:5), ekipa „Tehnoplast“ je uspela da se rezultatski „odlepi“ u nastavku i reši utakmicu u svoju korist rezultatom 5:8.

Drugi duel u junirskoj konkurenciji, koji je odigran u okviru grupe C, doneo je najveći rezultatski preokret jučerašnjeg programa. Sastale su se ekipe „Kumovi“ i „RP Štamparija“. Prvih 20 minuta pripalo je ekipi „RP Štamparija“, koja je ovaj deo susreta rešila u svoju korist rezultaom 1:2. U nastavku potpuno drugačija slika na terenu. „Kumovi“ u potpunosti kontrolišu igru, uspevaju da stignu i prestignu prednost „gostiju“ za konačnih 5:3.

Prvi utakmica u seniorskoj konkurenciji trećeg dana „Trofeja Gornjeg Milanovca 2017“ odigrana je u okviru grupe D. Snage su odmerile gornjomilanovačke ekipe „Helios“ i „Novi drugari“. Sigurna i čvrsta igra ekipe „Helios“ rezultirala je ubedlјivom pobedom. Meč je završen rezultatom 7:2 (poluvreme 2:0).

Ekipe „Servis Dragićević“ iz Gornjeg Milanovca i „Radović Transport“ iz Čačka, koje se takmiče u grupi C, odigrale su pretposlednji duel sinoćnjeg programa. Čačni su opravdali ulogu favorita u ovoj utakmici i meč rešili u svoju korist rezultatom 2:10 (poluvreme 1:3).

Poslednji duel trećeg dana turnira, koji je odigran u okviru A grupe, doneo je i najviše uzbudjenja do sada. Ekipe „Kafe Trim“ iz Gornjeg Milanovca i „DE Šped“ iz Gragujevca odigrale su fantastičan meč. Na predah se otišlo pri rezultatu 2:1, ali je u nastavku, nakon mnogo uzbuđenja i po jednog gola na obe strane u poslednjem minutu susreta, došlo do podele bodova (4:4). Mrlјu na ovaj meč bacilo je koškanje igrača obe ekipe nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, ali su se strasti ipak smirile.