Vesti Futsal / Futsal: Pobeda za kraj jesenjeg dela sezone

Fudbaleri FK „Metalac Kolorado“ iz Gornjeg Milanovca savladali su KMF „Forum“ iz Vršca u utakmici poslednjeg, 11. kola, jesenje dela sezone.

Pred oko 300 lјubitelјa futsala u sportskoj hali „Breza“ Gornjomilanovčani su slavili rezultatom 1:0 u veoma „tvrdom“ i neizvesnom duelu.

Prvo poluvreme proteklo je u inicijativi domaćina, dok su se Vrščani opredelili za odbranu i eventualno iznenađenje iz kontranapada. Uprkos nekoliko šansi na obe strane mreže su mirovale nakon prvih 20 minuta.

U nastavku utakmice slična slika na terenu. „Cirkuzanti“ su imali terensku inicijativu, stvarali šanse, ali su i gosti u par navrata ozbilјno pripretili. U 37. minutu viđen je jedini pogodak na ovom meču. Sredojević je sjajno zahvatio odbijenu loptu i smestio je u mrežu „Foruma“ za konačnih 1:0.

Ovim trijumfom Gornjomilanovčani su se probili u sredinu prvenstvene tabele pred zimsku pauzu.