Vesti Futsal / Futsal: Rutinska pobeda Cirkuzanata

Fudbaleri FK „Metalac Kolorado“ zabeležili su novi prvenstveni trijumf i sa nova tri boda uspeli da se odvoje od „opasne zone“ i uhvate priklјučak sa ekipama iz sredine prvenstvene tabele.

Protivnik u 9. kolu Druge futsal lige Srbije bila je ekipa KMF „Viking“ iz Rume, koja se trenutno nalazi na začelјu tabele.

Oko 200 lјubitelјa futsala u sportskoj hali „Breza“ imalo je priliku da uživa u veoma dobroj partiji domaćih, koji su od samog početka susreta krenuli čvrsto i agresivno.

Već u 8. minutu Dušan Nikolić je doneo prednost Gornjomilanovčanima. Na 2:0 povisio je Vladimir Vukašinović u 18. minutu pa se pri tom rezultatu otišlo na predah.

U nastavku susreta nešto bolјa igra gostujuće ekipe, koja je u ovom duelu nastupila oslablјena, ali je Dušan Nikolić svojim drugim pogotkom doneo prednost gornjomilanovačkoj ekipi od 3:0 u 28. minutu susreta. U 35. minutu autogol Đorđa Rosića za 3:1, ali je svaku dilemu o eventualnom preokretu otklonio Vladimir Vukašinović u 38. minutu, koji je poodio za 4:1. Slobodan Lazić je u 39. minutu iz kaznenog udarca smanjio na 4:2, da bi u poslednjem minutu susreta Aleksa Sredojević postigao prelep pogodak za konačnih i ubedlјivih 5:2.

FK „Metalac Kolorado“: Jovanović, Lalić, Cvetković, Urošević, Nikolić 2, Vukašinović 2, Sredojević 1, Kolјajić, Milanković (k), Živanić, Rosić (AG), Đorđević, Petrović, Jeremić. Trener: Ivan Vuksanović.

KMF „Viking“: Orlović, Lazić 1, Milanović, Knežević, Stojčević, Marković, Jeremić, Stupar, Stojaković. Trener: Slobodan Santrač.

Pravdu na ovom meču delila je sudijska trojka u sastavu: Marko Martinović iz Lazarevca, Bojan Bogdanović iz Čačka i Dalibor Stanković iz Lazarevca. Delegat na meču bio je Rajko Nikitović iz Čačka.

U narednom kolu fudbaleri FK „Metalac Kolorado“ gostuju u Nišu ekipi „Put Inženjering“.