Vesti Futsal / Futsal: Drama u „Brezi“

Fudbaleri FK „Metalac Kolorado“ iz Gornjeg Milanovca poraženi su u utakmici 6. kola Druge futsal lige, pred svojim navijačima, od KMF „SAS“ iz Zrenjanina.

Oko 200 lјubitelјa futsala u sportskoj hali „Breza“ imalo je priliku da posmatra izuzetno uzbudlјiv i dramatičan duel dve ekipe koje se bore za povratak u elitno društvo.

Već u 3. minutu susreta „Cirkuzanti“ su došli do prednosti pogotkom Uroševića. Samo dva minuta kasnije Kulić je izjednačio na 1:1. Nikolić je u 11. minutu zatresao mrežu Zrenjaninaca za 2:1, a tri minuta kasnije Delić izjednačio na 2:2. Gosti su do odlaska na odmor postigli još jedan pogodak. Živanov je bio strelac za 2:3.

Nastavak susreta bio je još dramatičniji i neizvesniji. Gornjomilanovčani su izjednačili na 3:3 golom Cvetkovića u 29. minutu, tako da se ušlo u veoma uzbudlјivu završnicu. Sredojević je u 38. minutu savladao golmana gostiju za 4:3 i veliku radost domaćih navijača, međutim, Kulić je samo minut kasnije, svojim drugim pogotkom, izjednačio na 4:4. Vrhunac drame usledio je u poslednjim trenucima susreta. U poslednjem sekundu meča gosti uspevaju da pogode mrežu „Kolorada“ za konačnih 4:5 i sa punim plenom otputuju za Zrenjanin.

FK „Metalac Kolorado“: Jovanović, Vukašinović, Lalić, Sredojević 1, Cvetković 1, Kolјajić, Milanković (k), Urošević 1, Živanić, Pajić, Nikolić 1, Đorđević, Rosić, Petrović. Trener: Ivan Vuksanović.

KMF „SAS“: Rodić, Živanov 1, Blanuša, Kulić 2, Delić 1, Škorić 1, Rašić, Milićev (k), Rackov, Bunijevac. Trener: Milivoje Batinica.

Sudije: Bojan Spasić iz Lazarevca, Nikola Rabrenović i Predrag Lazarević iz Beograda.

Delegat: Tomislav Jakovlјević iz Lazarevca.