Vesti Futsal / Futsal: „Cirkuzanti“ u eliti

Fudbaleri FK „Metalac Kolorado“ iz Gornjeg Milanovca pružili su još jednu fenomenalnu partiju i to u meču poslednjeg, 18. kola Druge futsal lige – grupa Zapad.

Protivnik „Cirkuzantima“ u utakmici u kojoj je pobeda bila imperativ, bila je ekipa KMF „Užice Krčagovo“ iz Užica.

Skoro pune tribine u sportskoj hali „Breza“ bile su više nego dovoljan motiv fudbalerima „Kolorada“ za borbenu, lepršavu i efikasnu igru.

Već u 3. minutu susreta veliko slavlje. Milanković je zatresao mrežu Užičana za 1:0. Kapiten Lalić je u 12. minutu udvostručio prednost, da bi Milanković u 18. minutu, svojim drugim pogotkom, doveo „Cirkuzante“ u vođstvo od 3:0. Gosti su preko Šućurovića smanjili na 3:1 u 19. minutu susreta, a konačan rezultat nakon prvog poluvremena postavio je Milanković u 20. minutu.

U nastavku meča nešto blaži tempo, ali se domaći fudbaleri nisu opuštali. Rutinski su kontrolisali igru, ali su, ipak, gosti prvi stigli do pogotka. Strelac je bio Milaćević u 31. minutu. Nakon toga usledila su dva brza gola domaćih, najpre Milankovića u 34, a zatim i Spasojevića u 36. minutu za konačnih i ubedljivih 6:2.

Usledilo je veliko slavlje igrača i navijača „Kolorada“, a u prilog „Cirkuzantima“ išli su i rezultati mečeva direktnih konkurenata za plasman u viši rang. Ivanjičani su remizirali u Aranđelovcu, dok su Palančani poraženi u Valjevu.

Ovom pobedom fudbaleri FK „Metalac Kolorado“ završili su takmičarsku sezonu 2015/2016 na prvoj poziciji, dva boda ispred ekipe KMF „Ivanjica“, pa će se naredne sezone takmičiti u elitnom rangu.

ČESTITAMO EKIPI FK „METALAC KOLORADO“ NA IZUZETNOM USPEHU!

FK „Metalac Kolorado“: Teofilović, Lalić 1, Nikolić, Sredojević, Milanković 4, Vukašinović, Sejdić, Filipović, Spasojević 1, Ivanković, Živanić, Maksimović, Lazarević. Trener: Ivan Vuksanović; Pomoćni trener: Nikola Jovanović.

KMF „Užice Krčagovo“: Ratković, Milićević, Maksimović, Krejović, Šućurović 1, Milaćević 1, Mlađenović.

Sudije: Darko Radosavljević i Bojan Savić iz Kragujevca.

Delegat: Saša Mijatović iz Kragujevca.