Vesti Futsal / Futsal: Drama u „Brezi“ za nova 3 boda

Derbi meč 16. kola Druge futsal lige – grupa Zapad, ali i celog prvenstva, odigran je krajem prošle sedmice u sportskoj hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu.

Prvoplasirana ekipa na tabeli, FK „Metalac Kolorado“ iz Gornjeg Milanovca dočekala je, do ovog kola, drugoplasiranu ekipu na tabeli – KMF „Partenon“ iz Smederevske palanke.

Oko 500 posetilaca u sportskoj hali „Breza“ uživalo je u veoma napetoj, neizvesnoj, ali i izuzetno kvalitetnoj utakmici.

Početak meča nije bio obećavajući po „Cirkuzante“. Gosti su već u 2. minutu došli do prednosti golom Virjevića.Tokom većeg dela prvog poluvremena gosti su kontrolisali igru, ali su Gornjomilanovčani pogotkom Nikolića u 19. minutu uspeli da izjednače pa se na odmor otišlo sa rezultatom 1:1.

U nastavku utakmice ekipa „Partenona“ kreće još silovitije i sa tri brza pogotka dolazi do prednosti od 1:4. Strelci su bili Virjević u 21, Petrović u 22 i Jocić u 23. minutu. Igrači, ali i navijači „plavih“, bili su u šoku. Usledio je „tajm-aut“ trenera domaćih Vuksanovića, koji je, kako se kasnije ispostavilo, bio presudan za dalji tok susreta. Kao da je potpuno druga ekipa „Kolorada“ istrčala na teren. Znatno odlučnija igra, jak presing po celom terenu, velika srčanost, borba i požrtvovanje rezultirali su već u 25. minutu. „Bomba“ Vukašinovića za 2:4 bila je inicijalna kapisla za još bolju igru „Cirkuzanata“. Stefan Petrović je u 31. minutu smanjio na 3:4 čime je ponovo zavladala rezultatska neizvesnost, a potpuni delirijum na tribinama nastao je u 35. minutu kada je Sredojević pogodio mrežu Palančana za 4:4.

Iako je nerešen rezultat ostavljao ekipu „Kolorada“ na čelu tabele, domaći fudbaleri se nisu zadovoljavali podelom bodova. Nastavljeni su opasni napadi ka golu protivnika, a potpuni rezultatski preokret usledio je u 37. minutu. Nikolić je svojim drugim pogotkom doneo prednost domaćoj ekipi od 5:4 i kada su gosti krenuli na „sve ili ništa“ sa 5 igrača u polju, kapiten Lalić je fantastičnim lobom u 39. minutu postavio konačan rezultat meča – 6:4.

Fudbaleri FK „Metalac Kolorado“ u narednom kolu gostuju u Ivanjici još jednom direktnom konkurentu za prvu poziciju i plasman u viši rang – ekipi KMF „Ivanjica“.

FK „Metalac Kolorado“: Teofilović, Vukašinović 1, Milanković, Sredojević 1, Sejdić, Filipović, Nikolić 2, Stefan Petrović 1, Lalić (k) 1, Spasojević, Ivanković, Nemanja Petrović, Maksimović, Lazarević. Trener: Ivan Vuksanović; Pomoćni trener: Nikola Jovanović.

KMF: „Partenon“: Nestorović, Brkić (k), Virjević 2, Kokotović, Majstorović, Jocić 1, Drobnjaković, Ratković, Ćosić, Petrović 1, Panić, Milić. Trener: Zoran Živanović; Pomoćni trener: Veljko Spasojević.

Sudije: Darko Radosavljević i Bojan Savić iz Kragujevca.

Delegat: Rajko Nikitović iz Čačka