Vesti Futsal / Futsal (kup): Poraz od prvoligaša iz Vranja

Sinoć je u sportskoj hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu, odigran meč 1/8 finala Kupa Srbije u futsalu između FK „Metalac Kolorado“ iz Gornjeg Milanovca i KMF „Vranje“ iz Vranja.

Oko 300 prisutnih gledalaca moglo je da uživa u izuzetno kvalitetnoj igri obe ekipe, a za konačan ishod meča i plasman u narednu rundu presudilo je iskustvo prvoligaša iz Vranja.

„Cirkuzanti“ su odlično počeli meč. Izuzetno hrabra i agresivna igra u polju materijalizovana je u 13. minutu meča, kada je Milanković zatresao mrežu golmana Tasića. Prvi deo susreta završen je rezultatom 1:0.

I u nastavku susreta Gornjomilanovčani su nastavili sa hrabrom i otvorenom igrom. Međutim, iskustvo Vranjanaca je došlo do izražaja. Golovima Veličkovića u 28. i Nikolića u 29. minutu gosti dolaze do rezultatskog preokreta. Gol za konačnih 1:3 postigao je Stefanović u 37. minutu susreta. Treba istaći sjajnu partiju golmana gostiju Tasića, koji je najzaslužniji što se mreža gostiju nije zatresla još koji put.

Ekipa „Metalac Kolorado“ je bila potpuno ravnopravan protivnik u ovom meču, čime je pokazala da se može nositi sa ekipama iz elitne konkurencije. Nedostatak iskustva i sreće bili su elementi koji su prevagnuli na stranu ekipe „Vranja“.

FK „Metalac Kolorado“: Maksimović, Nemanja Petrović, Vukašinović, Milanković 1, Sredojević, Nikolić, Filipović, Teofilović, Sejdić, Lazarević, Spasojević, Stefan Petrović, Lalić (k), Ivanković. Trener: Ivan Vuksanović; Pomoćni trener: Nikola Jovanović

KMF „Vranje“: Tasić, Nikolić 1, Arsovski, Stefanović 1, Stoilković, Vučković, Nemanja Milosavljević, Nikola Milosavljević, Veličković 1. Trener: Goran Jović