Vesti Futsal / Prvi dan turnira „Trofej Gornjeg Milanovca 2015“

Sinoć je u sportskoj hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu, počeo tradicionalni novogodišnji turnir u malom fudbalu „Trofej Gornjeg Milanovca 2015“, koji se održava pod pokroviteljstvom opštine Gornji Milanovac.

Organizatori turnira su JP „Sportsko – rekreativni centar“ Gornji Milanovac, Sportski savez opštine Gornji Milanovac i Futsal klub „Metalac Kolorado“, a medijski pokrovitelj Regionalna televizija „Telemark“.

Već prvog dana takmičenja viđeno je dosta uzbuđenja, neizvesnosti i 27 lepih golova.

Premijerni meč ovogodišnje turnira odigran je u omladinskoj konkurenciji. U meču grupe B sastale su se gornjomilanovačke ekipe „Fejnord“ i „Zvonce“. Dosta izjednačen i neizvestan meč završen je pobedom ekipe „Zvonce“ rezultatom 3:4, iako se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom (1:1).

Drugi meč je, takođe, odigran u omladinskoj konkurenciji i to u grupi C. Gornjomilanovačke ekipe „Pekara Moma“ i „Auto centar Tehnocar“ odigrale su izuzetno neizvestan i borben duel koji je završen podelom bodova. Konačan rezultat susreta bio je 2:2 (poluvreme 1:1).

Prvi, ujedno i derbi meč u seniorskoj konkurenci odigrale su gornjomilanovačke ekipe „Napoli Central 032“ i „Caffe Trim“. Izuzetno kvalitetan meč sa dosta borbenosti, dobre igre na obe strane, ali i prelepih golova pripao je ekipi „Caffe Trim“, koja je zabeležila pobedu rezultatom 2:3 (poluvreme 1:2).

Usledilo je svečano otvaranje turnira. Predsednik opštine Gornji Milanovac, gospodin Milisav Mirković, prigodnim govorom je pozdravio takmičare, organizatore, posetioce i poželeo fer i korektnu borbu tokom čitavog turnira.

Pretposlednji meč prvog dana turnira odigran je između ekipa „Balans centar“ iz Gornjeg Milanovca i „Via Vostok“ iz Čačka. Prvo poluvreme proteklo je u boljoj igri Čačana, koji su ovaj deo igre rešili u svoju korist rezultatom 0:2. U nastavku susreta slična slika na terenu. „Via Vostok“ postiže još dva gola do kraja susreta za konačnih 1:4.

U poslednjem suretu sinoćnog programa snage su odmerile ekipe „Metalac Kolorado“ i „Lika“. Prvi deo susreta protekao je u izjednačenoj borbi, o čemu svedoči i rezultat od 1:1. U nastavku utakmice ekipa „Metalac Kolorado“ boljom igrom dolazi do prva 3 boda na turniru. Meč je završen rezultatom 4:2.

Turnir se nastavlja u utorak, 15. decembra 2015. godine, a početak prve utakmice zakazan je za 18:00 časova.